Jeep Grand Wagoneer – Luxusní SUV se vrátí!

Americký koncern Chrysler pod dozorem italského Fiatu plánuje výraznou modernizaci stávajících modelů a příchod několika nových. Vrátit by se za pár let mohlo luxusní SUV s názvem Grand Wagoneer. To by ovšem mohlo způsobit problémy modelu Durango od Dodge

Původ Jeepu Grand Wagoneer sahá ke konci roku 1962, kdy začala vznikat luxusní verze modelu Wagoneer. Označení Grand Wagoneer jako takové Jeep používal od roku 1984 (foto v galerii). Ve výrobě se automobil držel až do roku 1991, kdy byl následující rok nepřímo nahrazen Grand Cherokeem. Jeep se později pokoušel pomocí modelu Commander vrátit do segmentu velkých SUV se třemi řadami sedadel, ale neúspěšně. Novým pokusem má být navrátivší se Grand Wagoneer.

Mohlo by vás zajímat:  Ford v Brazílii vyrábí jeden zajímavý off-road

Příchod nového Jeepu Grand Wagoneer byl o několik let odsunut, aby mělo letos modernizované Dodge Durango šanci aklimatizovat se na trhu. Jenže právě Grand Wagoneer bude pro velké Dodge největší hrozbou. Koncern Chrysler totiž pravděpodobně nebude chtít soupeřit sám se sebou a tak je velmi pravděpodobné, že po příchodu nového Jeepu bude kariéra Duranga ukončena. Oficiálně potvrzeno to však zatím nebylo.

Jeepu Grand Wagoneer bychom se mohli dočkat na přelomu let 2015 a 2016, přičemž se zařadí na samotný vrchol nabídky značky a údajně bude na trhu soupeřit s vozy jako Cadillac Escalade nebo Lincoln Navigator.

Mohlo by vás zajímat:  Acura ukázala novou generaci SUV MDX

Zdroj: Automotive News