Kontaktní myčky mohou být postrach majitelů aut. Jsou situace, kdy do nich opravdu nejezdit

Udržovat své auto v čistotě by měl každý motorista. Řeč je nejenom o interiéru, ale také o karoserii. Možností, jak ji umýt, je hned několik. Ne všechny jsou ale vhodné. Příkladem jsou známé a populární kontaktní myčky. Sice mohou udělat dobrou službu, ale jsou i situace, kdy je lepší do nich nejezdit. Kdy se jim raději vyhnout?

Příliš špinavé auto

Je pravdou, že kontaktní myčky se svými kartáči dokážou špínu velmi dobře a efektivně odstranit. Jet proto do myčky se špinavým autem se může jevit jako dobrý nápad. Opak je ale pravdou. Pamatujte na to, že nečistoty na karoserii jsou plné drobných kamínků. Vlivem rotace kartáčů může dojít k tomu, že si výrazně poškrábete lak i okna vozu. Když už se špinavým autem do kontaktní myčky, tak až potom, co ho důkladně opláchnete wapkou.

Nové auto

Mytí v bezkontaktních myčkách je sice účinné, ale není příliš šetrné. I proto se často nedoporučuje vyrážet do těchto myček s úplně novým autem. Působením kartáčů může dojít k tomu, že dojde k výraznějšímu poškození laku. Navíc je třeba připomenout, že nové vozy jsou často opatřeny několika ochrannými vrstvami. Proto první měsíce plně postačí mytí v bezkontaktních myčkách a auto může být jako nové.

Zdroj obrázku: Freepik

Velké auto

Je třeba si uvědomit, s jakým autem do myčky míříte. Zatímco u osobních vozidel není obvykle problém, dodávky už mohou být komplikací. Řada myček má jasně definované maximální rozměry vozu. Nepozornost řidiče v kombinaci s laxností obsluhy tak může vést k poškození vašeho vozu. Když už kontaktní myčku hledáte, zaměřte se na dostatečné dispozice a uzpůsobení i pro mytí větších aut.

Opečovávané auto

Kdo má své auto opravdu rád, ten se kontaktním myčkám raději vyhýbá. Mytí je sice účinné, ale ne příliš šetrné. Většina lidí má však auto jako dopravní prostředek, proto tento fakt neřeší. Ti ostatní volí raději bezkontaktní mytí kombinované s tím ručním.

Zdroj: https://www.wise-geek.com/what-are-the-pros-and-cons-of-using-an-automatic-car-wash.htm