Land Rover má v plánu výrobu malého SUV

John Edwards, generální ředitel značky Land Rover, vydal nejnovější tiskové prohlášení, ve kterém uvádí, že britský výrobce terénních vozů zvažuje do budoucna výrobu malého vozu kategorie SUV. Ten by měl být menším sourozencem stávajícího modelu Evoque.

V rozhovoru pro magazín Autocar Edwards navíc prohlásil: „Vidím budoucí vizi kompaktního SUV, které by bylo dostupné na všech důležitých světových trzích a proto nevidím důvod, proč bychom měli tuto myšlenku zbytečně oddalovat“. Pokud bude malé SUV od Land Roveru schváleno, mělo by být přibližně o 30 centimetrů kratší než jeho sesterský  model Range Rover Evoque. To znamená, že jeho délka nepřesáhne 4 metry. Podle některých neoficiálních zdrojů by mohl budoucí zástupce značky používat novou podvozkovou platformu, která bude vyvinuta společnostmi Tata Motors a Chery.

Pokud se vůz dostane až do finální výroby, jeho odhadovaná cena by začínala na částce 18 000 liber, což je přibližně 500 tisíc Kč. Díky tomu by nové malé SUV bylo dostupnější pro větší řadu potenciálních zákazníků.

Mohlo by vás zajímat:  100% elektrický Peugeot e-208: nový elektromotor, vyšší účinnost a dojezd až 400 kilometrů

Zdroj: Land Rover