Mazda zřejmě připravuje konkurenta pro Subaru XV

Nedávno na frankfurtském autosalonu se představila nová Mazda3, ale automobilka nechce zkrátka usnout na vavřínech, a proto už nyní si podle spekulací pohrává s následující myšlenkou – crossover na bázi Mazdy3. Pokud dostane „zelenou“ do výroby, bude konkurovat především Subaru XV.

Jestli si vzpomínáte, tak už dříve se vyskytly informace (spíše spekulace) o modelu CX-3, což by se jednalo o malé SUV postavené na základech nové generace Mazdy2. Avšak dle nedávno zveřejněných informací to vypadá, že nový menší crossover vyjede na základech nové „trojky“. A proč se automobilka rozhodla pro tento model?

Mohlo by vás zajímat:  Nové verze populárních pickupů od GM

Australské zastoupení značky Mazda zaslalo do Japonska požadavek, zda neuvažují nad Mazdou3 s vyšší světlou výškou a možností do mírného terénu. Ze země vycházejícího slunce, respektive z Mazdy, přišla odpověď, že vrchní moc se tím bude zabývat. Náměstek programového manažera modelu 3 prohlásil: „Krom Austrálie vyjádřili zájem o daný model také jiné země“.

Zda dopadne vše podle plánů, můžeme očekávat u „terénní“ Mazdy3 pohon všech kol, jelikož nová Mazda3 disponuje stejnou platformou jakou má crossover CX-5. Na závěr automobilka ujišťuje, že nepůjde o pouhou kopii Subaru XV a dá si opravdu záležet.

Mohlo by vás zajímat:  Humvee má nového nástupce

Zdroj: news.drive.com.au