Nissan chystá hned několik nových modelů

Nissan plánuje návrat do konvenčních vod segmentu C, kde nyní operuje pouze crossover Qashqai. Klasický hatchback se stane součástí modelové strategie, která počítá hned se čtveřicí novinek během příští dvanácti měsíců.

Hatchback, který možná ponese jméno Almera, hodlá pořádně zatopit především bestselleru v podobě Volkswagenu Golf. Nissan chce totiž pokrýt většinu motorových variant, které Golf nabízí – dočkáme se tak superúsporné i sportovní verze

Nejhospodárnější verze nového hatchbacku dostane pod kapotu dieselový čtyřválec, který na 100 km nevypustí víc, než 85 g CO2. Z opačného konce spektra bude model se znáčkem Nismo, jež bude chtít znepříjemnit život Golfu GTI.

Mohlo by vás zajímat:  Citroën představil mírně modernizovanou C4

Guillaume Cartier, viceprezident pro prodeje a marketing značky, pro Auto Express uvedl: „Když jsme prováděli výzkum, zjistili jsme, že jsme ztratili hodně zákazníků, kteří si prostě nikdy nekoupí crossover. Kromě Juku a Qashqaie tak musíme mít i klasického zástupce segmentu B a C. Během poslední doby se klasické hatchbacky nižší střední třídy také více dostávají do automobilových flotil společností v Evropě.“

Ještě před tím, než se představí hatchback, však Nissan odhalí jiné zajímavé vozidlo – supersport GT-R v provedení Nismo. Ten se, vedle dvou dalších konceptů s logem Nismo, představí již příští měsíc v Tokiu a kromě vyššího výkonu nabídne aerodynamiku, která byla vyvinuta ve spolupráci s Williamsem. Nissan počítá, že takto upravený model pokoří Nordschleife za méně, než 7 minut a 26 sekund, což je čas, který zde drží standardní GT-R. 

Mohlo by vás zajímat:  Volkswagen představil jubilejní Polo

Zdroj: autoexpress.co.uk