Moderní auta se pyšní výbavou, která je ve výsledku jen vyhození peněz

Koupit si auto v základní výbavě moc lidí nechce, jelikož takovému vozu chybí vše, co přispívá k celkovému komfortu, ale i bezpečnosti během jízdy. Je tu ale i problém opačný, kdy mnohdy platíme za výbavu, kterou mnoho lidí nikdy nevyužije. A možná o ní ani neví. Tyto prvky ukazují, jak zbytečně mnohdy při nákupu auta vyhazujeme peníze. Co do této kategorie spadá?

Hlídač pozornosti

Systém, který má za úkol monitorovat řidiče a kontrolovat jeho pozornost. Pokud je detekováno, že je řidič unavený, zahlásí mu auto povinnost přestávky. Nutno však dodat, že o spolehlivosti daných systémů můžeme velmi dlouho polemizovat. Nehledě na fakt, že pokud je přestávka doporučena, je stále na samotném řidiči, zda si ji udělá. Podle toho, jak se sám cítí.

Automatické přepínání dálkových světel

Zní to jako velmi praktický prvek výbavy, který ušetří práci, ale reálně tuto funkci používá málokdo. Proč? Jelikož nedokáže předvídat tak jako samotný řidič. Mnohdy k přepínání dochází s výraznějším zpožděním. To znamená, že máme horší rozhled, ale také to, že můžeme oslňovat protijedoucí vozidla. I proto mají řidiči raději dálková světla ve svých rukou.

Zdroj obrázku: Freepik

Informace o zapnutých pásech

Kdo se nechce poutat, ten to dělat nebude, ani kdyby bylo v autě deset různých systémů. To je současná realita. Funkce informující o nezapnutém pásu tak může maximálně přijít vhod, když máte děti. Jinak těžko svého pasažéra donutíte k tomu, aby se připoutal proto, že vám na přístrojové desce svítí kontrolka. A otravné pípání? I s tím si mnozí umí poradit.

Alkohol tester

O nich se mluví jako o budoucí součásti všech automobilů. Mají zabránit jízdě v opilosti tím, že budou analyzovat řidičův dech. Nejenom že ti, co se napili, jistě přijdou na způsob jak detekci ošálit, ale také si nejsme jisti spolehlivostí daných přístrojů. Mnohdy stačí určité jídlo a pití a běžné domácí alkohol testery ukážou nějakou tu desetinu promile, i když člověk žádný alkohol nepil.

Zdroj: https://www.goliath.com/auto/10-of-the-most-useless-car-features/