Nejnovější Škody Scala a Kamiq přichází s upravenou edicí Monte Carlo

Edice Monte Carlo není u automobilky Škoda ničím neobvyklým. Tato varianta již byla již dříve představena u starších modelů, jako je například Škoda Fabia. Nyní toto vylepšení najdeme i u nejnovějších typů a to u Škody Scala a Kamiq. Novinky jsou především designové. Po stránce funkčnosti a výkonu změna nenastane. Přeci jen se máme ale na co těšit – novinka bude k vidění již v září 2019.

Designové prvky v edici Monte Carlo

Pro všechny, kdo se těšili na speciální výkon a technické závodní vylepšení, máme ohledně verze Monte Carlo špatnou zprávu – úpravy jsou pouze designové. Dle všech očekávání budou přidány černé detaily zvenčí vozu, jako tomu bylo v předchozích letech u modelů, které toto vizuální vylepšení též v době své největší slávy dostaly. Jedná se například o:

  • Škoda Fabia
  • Škoda Octavia
  • Škoda Kodiaq

Nyní k nim přibude ještě Scala a Kamiq. Ačkoliv jejich fotografie s novým kabátem ještě nebyly zveřejněny, můžeme na základě předchozích zkušeností očekávat například černou mřížku chladiče, černá kola, spoiler na konci střechy a difuzor pod zadním nárazníkem. Samozřejmostí jsou plakety s logy, jež nesmějí chybět. Pro Scalu je v plánu přidat navíc černou část předního spoileru a Kamiq bude vylepšen o černé střešní ližiny.

Pro Škodu tradiční vylepšení přijde již brzy

Těšíte se na tyto vylepšené vozy? Představeny budou poprvé na frankfurtském autosalonu, který proběhne v druhé polovině září letošního roku. Edice Monte Carlo patří mezi tradiční úpravy značky Škoda. Edice jsou pojmenované po jedné z nejznámějších rallye na světě, která se jezdí na jihu Francie už od roku 1911. Sama Škoda se jí účastnila již o rok později – 1912. Sám model Škoda s přídomkem Monte Carlo není o nic méně tradiční než rallye samo. Už v roce 1936 zkonstruovala automobilka prvních sedmdesát vozů s tímto názvem. Je tedy velice pravděpodobné, že se dočkáme verze s černými úpravami i u budoucích modelů.

Komentáře
Mohlo by vás zajímat:  Suzuki uvádí na trh modernizované Jimny