Největší dopravní nehody všech dob. Kolik aut se srazilo u nás i ve světě? Počty překvapí

Hromadná dopravní nehoda je ta, kde počet nabouraných vozů stoupá do desítek, ale i stovek. Pro záchranáře a hasiče jsou noční můrou. A to stejné i pro policisty a pojišťovny. Zajímá vás, jaké jsou největší dopravní nehody všech dob? Toto je jejich výčet. Budete překvapeni, kolik vozů během nich nabouralo.

Sao Paulo, Brazílie

Jako první zamíříme za velkou louži. Jižní Amerika je tou lokalitou, kde se nachází Brazílie. A právě zde došlo k jedné z největších dopravních nehod. Stalo se tak již v roce 2011. Během ní se srazilo celých 300 vozidel. A důvod byl celkem prostý. Mohla za to příroda. Konkrétně potom mlha. Byla tak hustá, že se natolik snížila viditelnost, že do sebe vozy začaly narážet jeden za druhým. Naštěstí neměla fatální následky. Zraněných bylo na desítky a oběť podle dostupných informací byla jenom jedna.

Braunschweig, Německo

Za další z největších dopravních nehod nemusíme chodit nikam daleko. Stačí jenom zamířit k našim sousedům do Německa, do města Braunschweig. Zde se dala velká hromadná nehoda v roce 2009. Místem byla poměrně frekventovaná dálnice A2. Důvodem řetězové nehody bylo opět počasí, tentokrát v podobě velmi prudkého lijáku. Ten způsobil, že do sebe postupně narazilo 259 vozidel. I tady musíme říci, že díky duchapřítomnosti a zpomalení mnohých řidičů byla vážná zranění počítána na nižší desítky.

Skorkov, Česká republika

Skorkov je v podstatě malá, neznámá obec. Kolem ní však vede nejznámější dálnice, a to D1. A právě na ní se stala nehoda, která se zapsala i do celosvětových statistik. Dané místo najdete v oblasti Vysočiny, která pro svou polohu nehody doslova přitahuje. Tato se stala v roce 2008 a podle policejních statistik se při ní srazilo přesně 231 vozidel. Už podle oblasti je možné snadno usuzovat, co bylo příčinou. Opět nepřekvapí, že to bylo počasí. Tentokrát to byla hustá sněhová bouře, která byla původcem nesjízdné vozovky a velmi špatné viditelnosti. Kritická zranění mělo zhruba 10 lidí.

Mohlo by vás zajímat:  Volvo bojuje za bezpečnost a bude do svých vozů zavádět omezovač rychlosti na 180 km/hod

Los Angeles, Kalifornie

Tentokrát opět zamíříme za velkou louži, ale více na sever. Tedy do Spojených států amerických, do slunné Kalifornie a do známého Los Angeles. Právě zde se totiž již v roce 2002 udála jedna z velkých řetězových nehod, během které do sebe postupně nabouralo 216 řidičů. Stalo se tak na dálnici 710, na kterou doslova z ničeho nic padla mlha. I když je to méně než u předchozích míst, je třeba říci, že tento úsek dálnice je celkem populární u motorkářů. Těch vážněji zraněných zde bylo necelých 50. k tomu všemu přidejme další desítky zraněných lidí z vozidel. Tato nehoda byla považována za celkem náročnou hlavně pro záchranáře.

Mobile, Alabama

Poslední místo bude opět v USA. Vzhledem k velikosti místních dálnic nejsou hromadné nehody zase až tak výjimečné. Tato však patří zaručeně k těm největším. To proto, že se zde srazilo přesně 200 vozidel. U města Mobile se v březnu roku 1995 objevila mlha a celkem velký problém byl na světě. A nehoda to byla celkem komplikovaná, jelikož zranění utrpělo téměř 100 lidí. Nutno však říci, že důvodem je i to, že ještě mluvíme o době, kdy vozy nebyly tak bezpečné, jako je tomu nyní. I to je důvod, proč současné hromadné nehody nejsou s ohledem na rizika zranění tolik problémové, jako dříve.

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora