Nová Alfa Romeo GTV – hybrid nejenom se zajímavým designem

O příchodu nové, v pořadí již třetí, generace Alfy Romeo GTV se mluví již poměrně dlouho. Příznivce Alfy tedy potěšilo, že se konečně objevily i první fotografie plánovaného vozu. Z nich je patrné, že by se mělo jednat o velké kupé, podobné například BMW řady 8.

Působivý design i motor

Z uveřejněných snímků lze poměrně dobře charakterizovat celkový design nové Alfy GTV neboli Gran Turismo Veloce. Vůz se bude pyšnit poměrně vysokou zádí a zároveň dlouhou přední částí vozidla. Na sklo bočních dveří bude plynule navazovat malé trojúhelníkové okno a v celé spodní části bočnice bude výrazný prolis. Světlomety nové Alfy budou tvořeny trojicí segmentů. Tradiční čtyřlístek Alfy bude tentokrát umístěn u blatníku.

Kromě fotografií byly zveřejněny i první informace o chystaném vozidle. Motorově se bude jednat o mild-hybrid, jehož výkon by měl dosahovat úctyhodných 600 koní. Pro své skvělé jízdní vlastnosti by Alfa Romeo GTV měla využívat rovnoměrného rozložení hmotnosti na obě nápravy. Kabina by měla být čtyřmístná.

Jedno malé „ale“…

Bohužel celou situaci poněkud komplikuje skutečnost, že fotografie společně s těmito informacemi byly zveřejněny na klubovém fóru příznivců této italské automobilky, nikoli automobilkou samotnou.   Objevily se tak i spekulace, že se ve skutečnosti nejedná o snímky připravované Alfy Romeo GTV, ale pouze o jakýsi cvičný design jiného vozu. Celou již tak složitou situaci komplikuje i sama automobilka Alfa Romeo, která se ani přes výzvy zatím k této situaci nevyjádřila a ani neuvedla termín, kdy plánuje novou Alfu GTV uvést na trh.

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora