Nové modely Audi Sport – S6 a S7. Čím vás nadchnou?

Audi Sport představuje hned tři nové modely v rámci vyšší střední třídy. Tyto modely jsou odvozeny od původních „Áčkových“ verzí. Tyto tři nové modely jsou S6, S6 Avant a S7. V Evropě budou uvedeny se vznětovým motorem, jinde na světě budou na benzín. Je to vůbec poprvé, co se tyto vozy představí s pohonem na diesel.

Parametry nových vozů

Oddělení Audi Sport se běžně věnuje vývoji svých vozů RS. V současnosti se ale posnažil a zapracoval i na vozech, které jsou jakýmsi mezistupněm ke sportovním vozům. Jedná se právě o modely S6 nebo S7. Vozy se vznětovým motorem mají tyto parametry:

  • třílitrový motor TDI s mild-hybridním pohonem,
  • motor-generátor a 48-voltová elektrická soustava spolupracují s motorem,
  • pohon na všechna čtyři kola,
  • výkon 527 kW,
  • kroutivý moment dosahuje 700 newtonmetrů.

Čím se nové vozy liší?

Rozdíl od předchozích verzí není až tak markantní, nicméně několik rozdílů existuje. Nárazníky jsou odlišné, kola mají dvacet či jednadvacet palců. Jiné jsou také výfukové koncovky. Výška vozů je o 20 mm nižší. Novinkou je natáčení zadní nápravy, která ale není součástí základu. Kdo o tuto novinku projeví zájem, bude si muset připlatit. Za další příplatek pak můžete získat také adaptivní vzduchový podvozek navíc, sportovní samosvorný diferenciál zadní nápravy nebo také kotouče vyrobené z karbonu a keramiky.

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora