Novinka mezi elektromobily – pickup od Tesly

Ačkoli společnost Tesla sází ze svých elektromobilů zejména na Model Y, což je menší SUV, poodhalila koncept nového vozu. V průběhu tohoto roku se tak můžeme těšit i na elektrický pickup. Elon Musk odhalil obrázek tohoto vozu na Twitteru jen jeden den po představení Modelu Y.

Na pickupu se pracuje už dlouho

To, že Tesla pracuje na pickupu je známé již delší dobu – firma toto odhalila. A tak se tento rok snad konečně dočkáme. Elon Musk se nechal slyšet, že se jedná o cyberpunkový pickup Tesly. A ačkoli se bude jednat o velkou novinku, pickup od Tesly nebude prvním elektrickým pickupem. Toto prvenství mu vyfoukla konkurenční firma Rivian.

Jaká bude budoucnost Tesly?

Konkurenční pickup je v Americe velice populární, získává si velké množství investorů a má neuvěřitelné množství objednávek. To vše jde samozřejmě proti společnosti Tesla, která se snaží vyhrabat z červených čísel. I tento kvartál Tesla bohužel skončila ve ztrátě, a to i přes sliby od Elona Muska, že firma bude v zisku. To vše se projevuje na akciích, které se pohybují opravdu divoce a patří tak k rizikovějším druhům akcií.

Výroba vozů Tesly

Pickup by měl být představen až na konci tohoto roku. Avšak otázkou je, kdy se skutečně začne vyrábět, protože výrobní kapacity stále ještě chybí:

  • americká továrna vyrábí již jiné produkty,
  • čínská továrna není dostavěná,
  • evropská továrna ani stavět nezačala.

Pickup tedy bude představen pouze jako koncept, a to, kdy se dostane do výroby je ještě ve hvězdách.

Komentáře

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora