Ostřejší Octavia RS poprvé přistižena

Letošní rok se ve Škodovce nese ve znamení oslav 40. výročí modelů se znáčkem RS. A jako nejlepší dárek žijícím legendám se dá vyrobit jediné – pořádně poladěná verze některého ze současných modelů RS.

A protože se Fabia pomalu chystá do důchodu, volba logicky padla na Octavii RS, která podle mnohých patří k nejtalentovanějším Škodám minimálně 21. století. První testovací prototypy se již prohání po evropských silnicích, nebýt však kol z Audi TT RS, asi málokdo by odhalil, že se jedná o nějakou novinku.

Mohlo by vás zajímat:  Mercedes-Benz A-Class 2013 - ilustrace třídveřové varianty!

Pod kapotou však poladěné RSko údajně veze dvoulitrové TSI s výkonem až 280 koní – ano, jedná se o stejně naladěnou jednotku jako v Cupře 280, kde donedávna patřil rekord na Nordschleife. Na rozdíl od podobně laděného Golfu R Variant, který je údajně také v přípravě, si však Octavia RS zachová pohon pouze předních kol.

Místem premiéry se dost dobře může stát již pařížský autosalon (zde se to přímo nabízí s nějakou pompézní expozicí oslavující již zmíněné výročí), ve hře je však rovněž varianta uvedení modelu až na prosincové Motor Show v německém Essenu. Ostatně v roce 2008 už se zde jedna ostrá Octavia představila…

Mohlo by vás zajímat:  Změny na silnicích: Rychlost na dálnicích se zvýší na 140 km/h. Odbočování na červenou nebude

Kompletní fotogalerii testovacích prototypů ostřejší Octavie RS naleznete na stránkách worldcarfans.com.

Zdroj: worldcarfans.com