Po Cybertrucku dlouho nic. Musk prohlásil, že nové auto jen tak nebude

Rok 2019 byl pro Teslu celkem zajímavý. Hlavně proto, že během něho odhalila hned dva modely. Tím prvním je Tesla Model Y, který byl představený již v březnu loňského roku. O mnoho více povyku zaznamenalo představení vozu Tesla Cybertruck. A to nejenom kvůli tomu, jak auto vypadá, ale také kvůli tomu, jak dopadlo představení neprůstřelných skel. Ani jedno nevydrželo náraz v podobě hozené obyčejné kovové kuličky.

Delší dobu nebude nic nového

Tesla Model Y a Tesla Cybertruck jsou na delší dobu poslední dva vozy, které automobilka vytvořila a oficiálně představila. Dá se tak očekávat, že se Tesla zaměří primárně na výrobu a následné vylepšování a ladění těchto dvou automobilů a nebude se zabývat vývojem dalších. Že se jedná o poslední dva vozy na delší dobu prohlásil samotná Elon Musk krátce po odhalení Cybertrucku. Ostatně na něj mnoho lidí jenom tak nezapomene. A to ho ještě ani běžně nepotkáváme na silnicích. Dá se tak očekávat, že Tesla nechce zbytečně rozptylovat pozornost od současných novinek a od jejich uvádění do prodeje.

Přijít mají nové technologie

Nebyl by to Elon Musk, aby ke svému klasickému vyjádření nepřidal zase něco tajemného a neurčitého. Že po Cybertrucku delší dobu nic nového neplánuje dává tušit, že tento rok by skutečně nemělo dojít k žádnému představení nového vozu. Co však Musk zmínil, to jsou neuvěřitelné technologie. Některé tento rok představit plánuje. Otázkou však je, co si on a lidé v automobilce představují pod pojmem, co je uvěřitelné a co už ne.

Nic více jsme se od něho v podstatě nedozvěděli, a tak je otázkou, zda Tesla opravdu dokázala vyrobit něco výjimečného, nebo se jedná o klasickou slovní hříčku, ze které nakonec vzejde něco úplně jiného. Ostatně nebylo by to poprvé, nehledě na to, jak neuvážené Tweety Elona Muska dokážou často velmi výrazně zahýbat akciemi automobilky.

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora