Přezutí na letní pneumatiky se vyplatí. Ušetří peníze a sníží spotřebu vozu

2202

Jezdit v zimě na letních pneumatikách je velmi nebezpečné. Nejen, že máte menší kontrolu nad svým vozem, ale také si pneumatiky zničíte a spálíte více paliva. Pravidelná výměna letních a zimních pneumatik je mnohem důležitější, než si lidé uvědomují. Nyní se podíváme jen na čtyři největší důvody, proč byste na to neměli zapomínat.

Špatný výkon vozu

Zimní pneumatiky jsou vyrobené tak, aby se dobře přizpůsobily mokré a zledovatělé vozovce. Na horký povrch ale nejsou připravené. Z tohoto důvodu v létě nabízí pro řidiče mnohem horší výkon. Při použití brzd nebo jízdě v zatáčkách nebude vůz na silnici správně sedět. Může se potom stát, že se dostanete do autonehody jen kvůli tomu, že máte na autě špatné pneumatiky.

Mohlo by vás zajímat:  Elektromobily a spalováky jsou v dojezdu úplně stejné. Málokdo si ale danou podobnost připustí

Snižujete životnost pneumatik

Horké počasí přispěje také k tomu, že se pneumatiky mnohem rychleji opotřebují a sníží se jejich životnost. To jistě nechcete, protože to není zrovna levná záležitost. Přitom je to velmi jednoduché. Stačí, když budete mít ve sklepě nebo v garáži jednu sadu zimních a jednu sadu letních pneumatik. A dvakrát za rok je přezujete, stejně jako si měníte zimní a letní boty v botníku.

13581
Zdroj obrázku: Freepik

Vysoké riziko poškození

Zimní pneumatiky jsou odolné vůči nízkým teplotám, zatímco letní jsou odolné vůči vysokým teplotám. Tento fakt nesmíte podceňovat. Při vysokých teplotách se může snadno stát, že se materiál přehřeje a poškodí se. Může dokonce dojít i k prasknutí, což je při jízdě extrémně nebezpečné. Nezahrávejte si se svým životem a ve správnou dobu je vyměňte za letní.

Mohlo by vás zajímat:  Billboard u dálnice v Michiganu nevysílal reklamu, ale filmy pro dospělé

Spotřebujete více paliva

Máte pocit, že jsou letní pneumatiky drahé? Počkejte za účet za palivo, když je nevyměníte. Se zimními koly spotřebujete mnohem více paliva ve srovnání s jejich letní variantou. Kola nebudou správně fungovat, což povede k vyššímu spalování paliva. Jestli chcete ušetřit, zajistit si bezpečnost a předejít problémům s policií, neměli byste přezouvání kol po zimě podceňovat.

Zdroj: https://www.customcompleteautomotive.com/blog/the-pros-and-cons-of-summer-tires
Karel Michalec

O Karel Michalec

Kontakt na autora: karel.michalec@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora