Prodejci ojetých aut využívají různé taktiky. Odhalit podvod pomůže zkušený mechanik

Man Checking Engine Talking Phone

Koupě ojetého vozu je velmi výhodná, ale pouze od spolehlivého prodejce. Právě s těmito vozy se mnoho servisů snaží manipulovat, aby je mohli prodat i s poruchami nebo mnoha projetými kilometry. Vždy je dobré znát taktiky, které prodejci používají a na prohlídku si s sebou vzít někoho, kdo tomu vážně rozumí a dokáže tyto nedostatky odhalit.

Přetočený tachometr

Tachometr je často upravený tak, aby ukazoval kupujícímu mnohem nižší počet ujetých kilometrů. Z tohoto důvodu může prodejce navýšit cenu a vy si koupíte mnohem více opotřebované auto. To se rychle projeví na technickém stavu vozu, jakmile ho začnete používat. Proto si na to musíte dávat velký pozor.

Mohlo by vás zajímat:  Mobil je při jízdě zakázaný, řidiči se ale věnují mnohem problémovějším činnostem

Ukryté vady

Prodejci se často snaží zakrýt vady vozidla, které mají vliv na jeho výkon, vzhled i cenu. Může se jednat o podivné zvuky, špatný podvozek nebo mnoho jiných poruch. Některé budou jistě menší a nijak stav nezmění, ale některé z nich vás brzy mohou stát hodně peněz v servisu.

29709376
Zdroj obrázku: Freepik

Prodej vozu po nehodě

Vozidla po autonehodě mohou mít poškozenou osu, elektroniku nebo jiné součástky. Proto musí každý kupující znát skutečný stav vozu. Některým lidem to nebude vadit, ale pro většinu lidí to bude velký problém. Právě z toho důvodu se prodejci snaží tento fakt zatajit a nedokonalosti zakrýt.

Mohlo by vás zajímat:  Správné skladování pneumatik zajistí, aby vydržely dlouhé roky v provozu

Falešné dokumenty

Padělané doklady jsou také velkým problémem. Při nákupu si toho nemusíte vůbec všimnout, ale problémy přijdou ihned při registraci nebo pojištění vozu. Také z tohoto důvodu musíte mít s sebou člověka, který autům a jejich přepisu rozumí. Může snadno zkontrolovat dokumenty a říct, jestli jsou v pořádku.

Zástava původního majitele

Některé vozy se prodávají, i když na nich mají bývalí majitelé dluhy. To vás může přivést do obrovských problémů, protože se nyní stáváte majitelem vy. Vždy si ověřte a nechte si podepsat prohlášení, že na voze nejsou žádné závazky a dluhy.

Zdroj: https://mollerauto.lv/lv_en/blog/there-are-hidden-defects-in-many-second-hand-cars-how-to-avoid-buying-a-pig-in-a-poke
Karel Michalec

O Karel Michalec

Kontakt na autora: karel.michalec@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora