Při zabouchnutí klíčků uvnitř auta není nutné propadat panice. Existuje snadné řešení

2148767027

Každému řidiči se to stane alespoň jednou za život. Zapomenete si klíče v autě a zabouchnete dveře. Moderní vozy by se neměly zamknout, ale nikdy nevíte, co se stane. Tato situace pro vás může být velmi nepříjemná, a proto by měl každý řidič vědět, jak ji správně vyřešit. Existuje hned několik možností, jaké máte v případě, že jste si zabouchli klíčky v autě.

Zkontrolujte všechny vchody

V první dveře zkontrolujte všechny dveře i okna. Některé z nich jsou možná otevřené a budete mít šanci se do vozu dostat. Zkusit můžete také kufr vozu, který se nemusel zamknout. Jedná se o další vstupní bod, kterým se můžete dostat do svého vozu, aniž byste ho museli rozbít nebo volat do servisu. Jestli se tímto způsobem dostanete do auta, máte vyhráno.

Mohlo by vás zajímat:  Po zaparkování dělají řidiči chyby, které mohou poškodit auto nebo někoho ohrozit

Máte rezervní klíč?

Většina řidičů má ke svému vozu také rezervní klíč. Ne každý ho nosí u sebe, ale jestli máte možnost se pro něj dostat, měli byste ho použít. Jde pravděpodobně o nejjednodušší způsob, jak otevřít auto. Ani v tomto případě nebudete potřebovat pomoc nikoho dalšího. Možná jen partnera, který vám na místo přinese nebo přiveze rezervní klíče od vozu.

3312
Zdroj obrázku: Freepik

Speciální nástroje

Některý z vašich přátel má možná po ruce speciální nástroje, které dokáží vůz otevřít bez poškození. Jestli s tím ale nemáte zkušenosti, neměli byste se do toho pouštět sami. Navíc hodně záleží na tom, jak staré nebo moderní máte auto. U starších vozů je jednodušší se do nich dostat s nástroji, ale u velmi moderních modelů budete možná potřebovat i výrobce vozu.

Mohlo by vás zajímat:  Nové pneumatiky nemusí být ve skutečnosti v perfektním stavu

Kontaktujte specialistu

Všechny předchozí metody selhaly? Zavolejte o pomoc. Zavolat můžete do autorizovaného servisu, výrobci auta nebo odtahovou službu. Existují odborníci, kteří za vámi přijedou na místo a pomohou vám s odemknutím vozu stejně, jako kdybyste si zabouchli klíče u sebe doma. Jestli se do této situace dostanete, hlavně nepanikařte. Vždy můžete najít způsob, jak se do svého auta znovu dostat.

Zdroj: https://www.mccarthycollisioncenters.com/blog/8-ways-to-get-car-keys-out-of-locked-vehicle-safely
Karel Michalec

O Karel Michalec

Kontakt na autora: karel.michalec@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora