Kuna v autě je problém. Vyplatí se myslet na správnou prevenci

2148258031

Kuna může být velmi nepříjemným překvapením, když přijdete ke svému vozu. Existuje hned několik způsobů, jak se tohoto malého škůdce můžete zbavit. Prevence je v tomto případě nejdůležitější. Stačí jen pár jednoduchých opatření a nebudete se muset potýkat s kunou, která se usadila ve vašem autě.

Kontrola vozu

V první řadě se vždy ujistěte, že máte zavřené dveře, okna i kufr vozu. Dívejte se také po prasklinách, skulinách nebo průchodech, kterými by se mohlo zvíře dostat dovnitř a zabydlet se. Jestli neřídíte každý den, měli byste vůz také zakrýt plachtou. To přinese pro kunu další překážku, kterou by musela překonat. Uvidíte, že tohle je první krok k úspěchu.

Mohlo by vás zajímat:  Rady odborníků ohledně správného postupu při prodeji auta málokdo dodržuje

Repelenty proti kunám

Na trhu najdete i produkty, které mohou tato zvířata velmi odrazovat od vašeho vozu. Jedná se o spreje, granule nebo ultrazvuková zařízení. Kuny, stejně jako jiná zvířata, nemají rády některé vůně. Nejlepší jsou naftalinové nebo chlorové tablety, protože jejich aroma je pro kuny velmi nepříjemné. Funguje ale také obyčejná voda po holení, jestli nechcete investovat příliš mnoho peněz.

59361
Zdroj obrázku: Freepik

Zaparkujte na správném místě

Parkujete svůj vůz v temných a tichých zákoutích blízko lesa? V takovém případě kunu přímo zvete do svého auta. Místo toho zaparkujte na světlém a otevřeném místě, kde nebude mít šanci na úkryt. Do kterých míst se kuny většinou nevydávají. Parkování v garáži má své výhody, ale poskytuje také temný koutek, ve kterém se může kuna skrýt a potom se dostat do auta.

Mohlo by vás zajímat:  Funkce ABS má jiný účel, než si většina myslí. Brzdění může naopak prodloužit

Nenechávejte v autě žádné jídlo

Potraviny jsou pochopitelně velmi lákavé, a to hlavně během zimy. Z tohoto důvodu nezapomínejte odnášet veškeré jídlo z vozu. Zabráníte tím vniku nejen kun, ale i dalších zvířat. Zbytky jídla nebo obaly od potravin budou působit jako obrovské lákadlo. Dávejte si na to pozor a udržujte svůj vůz v čistotě a v pořádku.

Zdroj: https://www.carvolution.com/en/magazine/martens-car
Karel Michalec

O Karel Michalec

Kontakt na autora: karel.michalec@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora