Renault představil Clio GT

Kdo chce klasický malý hatchback či kombi, zamíří k Renaultu pro Clio. Kdo chce sportovní malý hatchback, zamíří také do Renaultu pro Clio RS. Co má ale dělat člověk, který chce sportovní malý hatchback nebo kombi a nepotřebuje výkon 200 koní?

Na tuto otázku dal Renault v Ženevě pádnou odpověď . Clio GT respektive Clio Grandtour GT vzhledově odkazuje právě na verzi RS, pod kapotou je to ale menší divočina. Začneme ale pěkně od slupky. 

Design klasického Clia verze GT rozšířila o nové nárazníky, sedmnáctipalcová kola, upravenou masku chladiče s logem GT, zadní spoiler a dvojitou koncovku výfuku. Uvnitř si našla své místo sportovní kožená sedadla, systém R-Link, nové pozadí budíků a kombinace detailů z chromu a lesklého černého laku. 

Pod slupkou se nachází přeplňovaný čtyřválec 1.2 TCe naladěný na 120 koní (odtud název GT 120) a 190 Nm. O přenos výkonu na přední kola se stará automatická dvouspojková převodovka EDC, kterou známe již z Clia RS. V tiskové zprávě se Renault nezapomněl pochlubit spotřebou a emisemi. Clio GT tak spotřebuje 5,2 l/100 km a vypustí 120 g CO2/km. 

Nové Clio GT 120 EDC se bude vyrábět v turecké Burse. O ceně zatím Renault neinformoval. 

Zdroj: Renault