Roadster britské značky s novým oceněním

Britská automobilka Jaguar může být na sebe patřičně pyšná. Její nový model s označením F-Type, který se dá považovat za duchovního nástupce E-Type (jedno z nejkrásnějších aut všech dob), získal prestižní ocenění World Car Design of the Year. To se udělovalo na právě probíhajícím newyorském výstavišti.

Do této ankety bylo nominováno celkem 43 různých automobilů a hodnotící porota se skládala z 66 novinářů z 23 zemí světa. Na zmiňovaných vozech byla hodnocena kreativita, styl a také schopnost odlišit se od konkurence. Porota měla opravdu těžký úkol, ale po všech zváženích udělila ocenění World Car Design of the Year 2013 aristokratickému roadsteru Jaguar F-Type. Na druhém místě skončil Aston Martin Vanquish a na třetím nová vlajková loď Mazda 6.

Mohlo by vás zajímat:  BMW představuje moderní reinkarnaci modelu 3.0 CSL

Britský roadster představuje tzv. návrat ke kořenům – dvoumístný sportovní automobil s odkrytou střechou, který se zaměřuje především na výkon a jízdní vlastnosti. Automobilka má s F-Type opravdu veliké plány, jelikož chce po každých 12 až 18 měsících uvést novou derivaci modelu, jako to má Porsche s legendární 911.

Jaguar by rád představil všechny možné variace F-Type do roku 2020. Dočkáme se například vysoce výkonné verze, modelu s pohonem všech kol nebo targy. Už nyní se těšíme, ale přesto – velká gratulace do automobilky.

Mohlo by vás zajímat:  Audi e-tron začíná na americkém trhu ztrácet. Po dvouměsíčním úspěchu přišel pokles o celých 16 %

Zdroj: Jaguar, wcoty.com