Seat Ibiza v úpravě od JE Design

Poslední dobou jsme zde měli tuningové úpravy aut, které dokážou již samy osobě vyzout nejednoho nagelovaného frajírka z bot. Proto jsem se rozhodl představit jednodušší cestu, kterou se dá dosáhnout relativně hezkého výtvoru, bez nutnosti instalace rozsáhlého body kitu. Na svědomí ji má německý úpravce JE Design, který představil svůj program pro Seat Ibiza, jeden z nejvíce upravovaných vozů.

Základ vnějšího vzhledu tvoří sada, obsahující přední splitter, boční nástavce prahů, křidélko nad pátým oknem a zadní difuzor. Všechny části se připevňují na původní díly, neměl by být proto problém ani s následnou demontáží. Vetší úpravou však musí projít výfukový systém, který je napojen na lichoběžníkový vývod v difuzoru. Zadní díl od JE Design je proto kompatibilní se všemi motorizacemi, které jsou pro současnou generaci Ibizy k dispozici.

Mohlo by vás zajímat:  Socialismus vs. kapitalismus! Upravená Dacia si to rozdala s BMW 3 Touring

O tom, že kola dělají auto, snad nemusí být ani řeč. Úpravce si připravil sady 17“ a 18“ litých disků Multispoke, které jsou k vozu připojeny skrze snížený, sportovní podvozek.

Komu stačí pouhá změna vzhledu, může přestat číst. Pro ty, kteří však chtějí vyšší výkon ze svého motoru, si JE Design rovněž něco připravil. Nejsilnější z dvanáctistovek TSI lze díky přemapování řídící jednotky vyhnat ze 77 kW na zajímavějších 103 kW, točivý moment pak vzroste ze 175 Nm na 230 Nm.

Mohlo by vás zajímat:  Speciální Porsche 356 přestavěné do podoby Hot Rodu

Stejný osud může potkat i nejvýkonnější verzi naftové šestnáctistovky. 77 kW v základu lze upravit na hezkých 92 kW, původní krouťák 250 Nm naroste na 295 Nm.

JE Design pro nadcházející měsíce připravuje výkonové kity i pro čtyřválce 1,4 TSI a 2,0 TDI CR. Všechny díly karoserie jsou dostupné jak jednotlivě, tak v kompletním balíčku na objednávku u JE Design či kteréhokoliv dealera Seat.