Sony a Yamaha se spojí. Budou vyrábět autonomní elektrický autobus

00

Na automobilovém trhu se objevuje mnoho bizarností. Toto bude pravděpodobně jedna z největších. Dvě zcela odlišné značky Sony a Yamaha Motor se spojily, aby vytvořili elektrický autonomní autobus.

Jediné společné, co mají tyto dvě značky společného, je fakt, že pocházejí z Japonska. Sony je známá jako populární výrobce elektroniky. A tak bude mít v autobusu na starost především onu zábavnou část. Yamama Motor už má k automobilovému světu přece jenom blíže a tak se postará o vše ostatní. Hlavně o to, aby tento bizarní autobus skutečně jezdil. Pochválit obě firmy rozhodně můžeme za to, že se snaží tlačit vývoj automobilů kupředu. Tento jejich autobus bude nejenom plně elektrický, ale bude také autonomní.

Mohlo by vás zajímat:  Mazda modernizovala svůj ekologický kei car Carol Eco

Autobus s označením SC-1

Stačí se na něho podívat a na první pohled je jasné, že toto vozidlo je skutečně velký úlet. Dosti pochybujeme o jeho praktickém využití. Podle všeho má být délka autobusu 123 palců a jeho šířka zhruba 52 palců. Výška by měla být zhruba 6 stop. Co mu zcela chybí, to jsou jakákoliv okna. Ta jsou nahrazena něčím jiným, čímž se dost možná dostáváme k tomu, proč na vývoji pracuje i značka Sony. Okna jsou totiž nahrazena televizními obrazovkami. Na vnější straně budou použity čtyři 55palcové 4K LCD monitory, který doplní jeden 49palcový 4K LCD uvnitř.

Mohlo by vás zajímat:  Elektrické Porsche už má svůj název

Plně autonomní a elektrické vozidlo

Celkem může mikrobus pojmout až 5 pasažérů a měl by se obejít bez řidiče. jelikož díky řadě senzorů a kamer bude plně autonomním vozem. Zajímavostí je i fakt, že lze ho lze ovládat také na dálku, což se může hodit při neočekávaných situacích, pokud by autonomní režim selhal. Zklamáním je však jeho maximální rychlost, která bude pouze 12 kilometrů v hodině. Jde tedy o dvojnásobek rychlosti běžné chůze. Jako zdroj energie používá lithium-iontové baterie. Konkrétní kapacita však nebyla zveřejněna a tak můžeme jenom hádat, jaký bude reálný dojezd.

David Hampl

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora