Tesla zvýší ceny v Číně. Reaguje na Trumpovu obchodní válku

Tesla uvedla, že v návaznosti na aktuálně napjaté obchodní vztahy mezi Čínou a Spojenými státy bude nutné upravit ceny vozů, které se na čínském trhu prodávají. Bude to pochopitelně směrem nahoru.

Obchodní napětí mezi Čínou a USA stále pokračuje a jak je vidět, dotýká se celé řady oblastí. Automobilismus nevyjímaje. Na danou vyhrocenou situaci aktuálně reaguje Tesla, která musí zvýšit ceny svých vozidel, které míří na čínský automobilový trh. Zájemci o americký plně elektrifikovaný automobil si budou muset připlatit.

Bude se zvyšovat dvakrát?

K prvnímu zdražení dojde už tento pátek. Důvodem je podle Tesly reakce na kurz jüanu, ale i na první sankce na americké automobily, které by měly začít platit od 1. září 2019. Čínská měna vlivem obchodní války oslabuje a tak je třeba reagovat právě zvyšováním cen. A samotné zvyšování sazeb je už pouze třešnička na dortu.

Podle prvotních informací však nemá jít o jediné zdražení, které se Číny dotkne. Další by se mohlo objevit ještě v prosinci letošního roku. V daném případě není na vině vývoj kurzu, ale zavedení cla na americké automobily. I to se opět negativně dotkne čínských zájemců o Teslu, kteří si budou muset připlatit. Velikost cla by měla být skutečně vysoká, jelikož se hovoří o výši 25 procent pro nové automobily a o výši 5 procent u automobilových dílů. To by znamenalo i prodražení samotné výroby v továrně, kterou Tesla začala v Číně budovat.

Tesla chce do Číny dodat co nejvíce vozů

V návaznosti na výše uvedená fakta musíme říci, že Tesla byla obchodní válkou v podstatě donucena zdražit, aby si z prodeje vozů stále zachovala svůj očekávaný profit. Zároveň má v plánu ukázat jeden ze vstřícných kroků a bude chtít pro Čínu vyrobit co možná největší počet nových vozidel. Na ty se ještě nebudou vztahovat nová cla a tak je bude možné pořídit za přijatelnější cenu. Následně už to nebude možné.

Komentáře
Mohlo by vás zajímat:  Mazda představila 2 ve verzi sedan

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora