Špatně zaparkovaná auta jsou běžným nešvarem, kterému lze ale snadno předejít

Parkování je pro mnohé velmi obávaný manévr. Stovky kilometrů jízdy zvládnou v pohodě, ale jak mají zaparkovat, nastane problém. Podle toho to také na mnoha parkovištích vypadá. Proto se podíváme na hlavní nešvary na parkovištích i na to, jak se jim dá celkem snadno vyvarovat.

Parkování mimo čáry

Většina parkovišť má místa jasně vymezena. Přesto má mnoho řidičů problém trefit se mezi čáry. Buď je to dáno jejich lhostejností, nebo nezkušeností. Zajistit, abychom zaparkovali správně, přitom není tak složité. Stačí si jenom správně naklopit zrcátka. Po základním manévru, kdy už auto jenom rovnáme, stačí upravit jejich sklon, aby byla vidět čára na zemi. Nasměrovat se rovnoběžně s ní už by neměl být problém.

Parkování vzadu, nebo vpředu

U větších parkovišť se stává, že řada lidí předkem svého vozu částečně blokuje jiné parkovací místo, nebo naopak zádí omezuje průjezd parkovištěm. I tomuto se dá vyvarovat. Pokud nemáte v autě kamery nebo nemáte dostatečný odhad, opět vám pomohou zpětná zrcátka. Také není ostuda vyjít se ven podívat nebo o to požádat někoho z pasažérů.

Zdroj obrázku: Freepik

Parkování blízko jiných vozů

Důvodů může být hned několik. Nedostatečně široká parkovací místa v kombinaci s větším vozem, špatně stojící cizí vozidlo nebo neschopnost nasměrovat náš vůz správně mezi pruhy. Pokud se tomuto problému chceme vyvarovat, je namístě hledat buď jiné parkovací místo, nebo zaparkovat tak, aby byla vozidla v těsné blízkosti stranou spolujezdců, kde není nezbytné nastupovat.

Parkování na zákazech

Mnoho lidí parkuje i tam, kde se to nesmí. Mnohdy vědomě, jindy nevědomky. Příkladem jsou místa se značkami, jako je zákaz zastavení nebo stání. Také nelze zapomínat na různá placená stání nebo zóny pro rezidenty. Řada lidí také netuší, že v případě obytných zón by měli parkovat jenom tam, kde je to vyznačeno značkou. A správný postup? Všímat si značení, a tím se vyvarovat pokutám.

Zdroj: https://www.carhub.ca/blog/10-biggest-parking-mistakes/