Správný moment pro přezutí na letní pneumatiky napoví datum i aktuální podmínky

3849

Váš vůz potřebuje neustále péči. Přezutí pneumatik ze zimních na letní je jednou z aktivit, na kterou nesmí zapomínat žádný řidič. Mnoho lidí má trochu zmatek v tom, kdy je nutné pneumatiky vyměnit. Existuje hned několik faktorů, na které se můžete dívat. Hlavně musíte myslet na to, že je tato změna velmi důležitá a nesmíte na ni nikdy zapomínat.

Přezutí podle zákona

Podle zákona je doba pro letní pneumatiky od 1. dubna do 31. října. To znamená, že je musíte mít přezuté do konce března. V opačném případě můžete mít problémy s policií, když vás náhodou zastaví a zkontrolují. Zákonná doba je dobrý ukazatel, podle kterého se můžete řídit. Existují ale také další faktory, podle kterých můžete své pneumatiky vyměnit za letní.

Mohlo by vás zajímat:  Bezemisní provoz se časem bude týkat také hromadné dopravy

Přezutí pneumatik podle počasí

Některé zimy jsou dlouhé, jiné krátké. Také podle toho se musíte řídit, když přezouváte své auto. Když zima a mráz odejde brzy, můžete si vůz klidně přezout již na začátku března. Na druhou stranu někdy může být sníh i dubnu, takže byste měli počkat, až mrazy odejdou. Neriskujte své zdraví a bezpečí jen kvůli tomu, že zákon říká 1. dubna. Musíte se řídit i podle počasí v daný rok.

1862
Zdroj obrázku: Freepik

Myslete na svou bezpečnost

Přezouvání letních a zimních pneumatik na autě je extrémně důležité pro vaše bezpečí. Silnice se chová úplně jinak během horkých a mrazivých měsíců. Pneumatiky jsou na to přizpůsobené, ale musíte mít na voze ty správné. Jakmile přijde teplejší období, deště a horka, měli byste mít na voze letní pneumatiky. A na druhou stranu první mrazy značí, že je čas na podzim přezout do zimních pneumatik.

Mohlo by vás zajímat:  Přechodu na elektrický pohon se časem nevyhnou ani kamiony

Nepodceňujte pravidelné přezouvání pneumatik

Hodně lidí si myslí, že si mohou nechat stejné pneumatiky po celý rok. Vůbec si přitom neuvědomují, že riskují svůj život. Se špatnými pneumatikami na mokré nebo zledovatělé silnici reagovat špatně. Neriskujte svůj život jen kvůli tomu, že se vám nechce investovat několik tisíc korun a trochu práce do přezutí svých kol.

Zdroj: https://www.hooperstireoutlet.com/blog/quality-used-summer-tires-rochester-ny
Karel Michalec

O Karel Michalec

Kontakt na autora: karel.michalec@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora