SsangYong se vrací na český trh a představuje své modely. Čím chce zaujmout?

Čtvrtý největší jihokorejský výrobce automobilů SsangYong se i navzdory nejednomu předchozímu neúspěchu nyní znovu vrací na český trh. Nabízí trojici působivých SUV a další novinky plánuje. Za zamínku také stojí, že již existuje první autorizovaný dealer a firma v budoucnu hodlá realizovat zavedení prodejní sítě po celé republice.

Dřívější neúspěchy

Firma SsangYong není na českém trhu úplným nováčkem. Má za sebou již dva pokusy o zaujetí zákazníků. Oba však skončily značným neúspěchem. Poprvé tomu bylo v devadesátých letech a podruhé kolem roku 2000. Tak snad do třetice všeho dobrého a doufejme, že se této jihokorejské automobilce bude u nás dařit dnes lépe. O rozšíření její popularity a prodeje se bude tentokrát snažit maďarský importér Wallis Automotive Europe (dříve Polar Mobil), jež od roku 2012 zastřešuje distribuci vozů SsangYong a jiných značek v dalších zemích Evropy včetně sousedního Slovenska.

Plány a dosavadní uskutečněné kroky

V Českých Budějovicích se nachází první a zatím jediný autorizovaný dealer Mach Motors, kde si můžete v případě zájmu vyzkoušet předváděcí jízdu všech dostupných modelů. Na budování dalších prodejních a servisních míst importér intenzivně pracuje. Aktuality a nabídku vozů je možné sledovat na oficiálním webu SsangYong pro Českou republiku. Společnost zatím přichází se třemi SUV a do konce letošního roku 2019 by měly do nabídky přibýt další dva vozy. Celkem se tak bude SsangYong snažit zákazník zaujmout rovnou pěticí osobitých modelů a zajisté nás čeká i dále mnoho zajímavých novinek.

Konkrétní nabízené značky v ČR

Prvním menším sportovně vypadajícím crossoverem je model Tivoli, který je k prodeji s benzínovým i naftovým motorem 1,6 litrů a s možností pohonu předních kol i 4×4. O něco větší a prostornější je pak SUV XLV se stejnou výbavou pod kapotou, jako má výše uvedený crossover. Dostupnou špičkou od SsangYong se stává na první pohled působivý, luxusní a přitom terénní SUV Rexton G4 používající výhradně 2,2 litrový diesel a s pohonem jedné nebo obou náprav. Těšit se můžeme ve druhém čtvrtletí roku 2019 na pick-up Musso a na konci letoška je očekávané i malé praktické SUV Korando.

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora