Suzuki představilo koncept kompaktního hatchbacku

Suzuki Alto, sesterský model Nissanu Pixo, pomalu dosluhuje a japonská automobilka tak začíná pracovat na nástupci. Jak zhruba bude vypadat ukazuje koncept A:Wind, prezentovaný na mezinárodním autosalonu v Thajsku.

Design vychází ze tří základních konceptů – dynamická karosérie, prostorný interiér a skvělá kvalita. Dynamickou je především přední maska chladiče a na ní navazující světlomety. Zbytek se už podobá současnému Altu. Na autě o délce 3600 mm, šířce 1600 mm a výšce 1540 mm zaujmou šestnáctipalcová kola s pneumatikami 185/55 R16 a výrazná žlutá barva Energy, případně modrá Panoramic.

Jak je vidět z obrázků, Suzuki počítá s výrobou modelu s levo- i pravostranným řízením. Barvy interiéru jsou velmi světlé, což má navodit na palubě příjemnou atmosféru. Suzuki se také chlubí největším zavazadelníkem ve třídě, velkým úhlem otevírání dveří a dostatečným prostorem pro kolena zadních cestujících.

O pohon se stará litrový motor, který spolupracuje s automatem CVT. Výroba nového modelu se v Thajsku, odkud bude A:Wind exportován do celého světa, rozběhne v příštím roce.

##suzuki_wind##

Zdroj: Suzuki