Suzuki S-Cross jde do sériové výroby

Už déle víme, že japonská značka Suzuki připravuje nástupce crossoveru SX4, a právě k této skutečnosti vydala automobilka včera dva obrazové teasery a teaser video. Je to jakási předpremiérová ochutnávka sériového nového crossoveru, který bude vycházet z konceptu S-Cross.

Pokud si dobře vzpomínáte, zmiňovaný koncept S-Cross se odhalil na loňském pařížském autosalonu a podle posledních informací to vypadá, že produkční podoba bude pojmenována jinak anebo si nechá současné značení SX4. To všechno se potvrdí na premiéře, která se koná za měsíc na výstavišti v Ženevě. Koncepční studie nabídla na délku 4310 mm, na šířku 1840 mm a na výšku 1600 mm. Rozvor náprav je 2600 mm. Suzuki S-Cross Concept jsme mohli vidět na 20palcových litých kolech s pneumatikami o rozměru 235/55R20.

Mohlo by vás zajímat:  Land Rover Discovery XXV Special Edition - Oslava výročí

Ve standardní výbavě bude mít nový crossoveru pohon předních kol, ovšem za příplatek bude k dispozici i pohon všech kol. Chystaný model slibuje prostorný interiér a největší zavazadlový prostor v daném segmentu. Po vstoupení na trh bude nástupce SX4 konkurovat Nissanu Qashqai.

##sx4##