Tahle SUV mají pod kapotou stále naftu a cenově zaujmou nejednoho zájemce

Pokud má u některých modelů osobní aut naftový motor smysl, jsou to právě SUV. Tedy pokud si auto této kategorie pořizujete pro účel, k němuž je určeno. SUV by totiž mělo být spolehlivým pomocníkem na delší jízdy, a to i v náročnějších podmínkách a terénech. Do města se díky své robustnější konstrukci příliš nehodí a rychlostní rekordy s nimi také trhat nebudete. V našem dnešním článku vybereme několik dieselových SUV, které by rozhodně neměly uniknout vaší pozornosti, zvažujete-li nákup nového vozu. Vzhledem k jejich příznivé ceně půjde o kompaktnější modely, nenechte se však zmást jejich velikostí.

Zdroj obrázku: wikipedia.org

Renault Captur 1.5 Blue dCi

Elegantní francouzské SUV Renault Captur druhé generace na první pohled zaujme moderním designem. To však zdaleka není jediný důvod, kterým si tento vůz říká o pozornost. S ceníkovou cenou začínající na půl milionu korun nabízí Captur skvělý poměr cena-výkon. Tenhle model pohání jedenapůllitrový naftový motor s výkonem 114 koňských sil, se kterým můžete jet až 186 km/h. Potěší vás ale hlavně svou úsporností, vzhledem k českým cenám nafty vás ujetí jednoho kilometru vyjde zhruba na korunu.

Mohlo by vás zajímat:  Nesmyslné verze vozů jsou stále častější. Mnohdy postrádají smysl

Ale to zdaleka není všechno. I když Captur nevypadá jako žádný velký obr, jeho zavazadlový prostor má 536 litrů, a přesto tohle SUV poskytuje dostatek prostoru i cestujícím na zadních sedadlech. Interiér Capturu je řešen podobně moderně a svěže jako jeho karoserie, palubní desce dominuje velká multimediální obrazovka, komfortní sedadla jsou samozřejmostí. Jistou slabinou Capturu tak může být jen automatická převodovka, která je v základní výbavě.

Zdroj obrázku: wikipedia.org

Citroën C3 Aircross 1.5 BlueHDi 110

Také náš druhý tip je ze země Galského kohouta. Malý Citroën C3 Aircross je o poznání výkonnější, než by se mohlo na první pohled zdát, a tak by byla škoda nedopřát mu dostatek prostoru při delších a náročnějších jízdách. Model s dobře odstupňovanou šestistupňovou manuální převodovkou a výkonem 110 koní má plynulé zrychlení a na vůz této velikosti skvělé jízdní vlastnosti.

A protože jde o francouzské auto, výrobce klade důraz také na designové prvky, ať už interiérové či exteriérové. Zejména řešení vnitřního prostoru je velmi vydařené a zvenku malé auto tak uvnitř působí vzdušně a prostorně. Trošku tím utrpěl kufr, 410 litrů zavazadlového prostoru není nijak mnoho, ale u menších aut je zkrátka nutné hledat jisté kompromisy.

Mohlo by vás zajímat:  Moderní vzhled, dobrý výkon a zajímavá cenovka. Přesto těmito auty mnoho řidičů pohrdá

Náš výčet zdaleka není kompletní, na trhu existuje celá řada alternativ různých velikostí a s příznivými cenami.

  • Pokud hledáte opravdu malé dieselové SUV, vaše požadavky bude splňovat Fiat 500X 1.3 JTDM-2 95HP
  • Mezi středními SUV s pohonem na všechna čtyři kola najdete mnoho zajímavých modelů, například Hyundai Tucson 2.0 CRDi 4×4
  • Také u větších SUV se najde řada zajímavých kousků, třeba Mitsubishi Outlander 2.2 DI-D MIVEC
Zdroj: Autorský text