Toyota Camry a comeback na evropský trh

Vlajková loď Toyoty v segmentu sedanů se po dlouhých 14 letech vrací na evropský trh. V jednotném kroku s konkurencí nasadí hybridní model, který by měl oslovit především firemní klientelu. Modelem Camry tak Toyota navýší své evropské portfolio hybridů s vlastním dobíjením na počet osm.

S všestranným duchem

Ač výrobce očekává, že na jeho nový počin budou reflektovat především korporátní zákazníci, pořídit si novou Camry může prakticky kdokoliv. Automobilka se rozhodla konkurovat právě nejčastějším typům firemních manažérských vozů vyšší střední třídy, jako jsou Superb, Passat, či Aerton.

Nabitá technologiemi

Podobně jako u Toyoty C-HR, nebo nejnovějšího Priusu, i v Camri bude hrát prim hybridní pohon čtvrté generace. V jejích útrobách si notují spalovací 2,5 l motor společně s elektromotorem, přičemž toto duo společně vyladí až 160 kW (218 k) při produkci emisí CO² 98g/km. Spotřebu výrobce deklaruje na 4,2 l/km. Motor disponuje tzv. Dual VTT-i, tedy inteligentním duálním variabilním časováním ventilů. Tento systém, společně s elektromotorem řízeným inteligentním časováním ventilů a přímím vstřikováním paliva, optimalizuje spotřebu paliva i energie a také produkci emisí CO². Všemu velí sekvenční převodovka Shiftmatic.

Mohlo by vás zajímat:  První hybridní Subaru v detailech

Rekordmanka Camry

Úspěch modelu Camry lze dnes už považovat za legendární. Od roku 1982, kdy vstoupil na trh, si vysloužilo mnoho ocenění. Přes 700 000 ročně prodaných kusů pasuje Camry na nejprodávanější sedan v segmentu D/E na světě. Prodává se ve více než stovce krajin a celkově si jej doposud zakoupilo před 19 miliónů zákazníků.

Elegance a styl

Nejen po technické stránce naplňuje Toyota Camry všechny předpoklady k tomu, aby se i její nová generace stala úspěšnou. Celkový design působí dynamicky a sebejistě, v interiéru došlo ještě k příjemnějším změnám. Precizně zpracované sedačky nabízejí vysokou míru pohodlí nejen pro řidiče, ale i spolucestující vzadu. Komfortní výbava umožňuje ve výbavě VIP ze zadních sedadel ovládat klimatizaci, audiosystém, či sklápění sedačky.

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora