Toyota představila novou generaci SUV Highlander

Toyota Highlander má na americkém trhu již zavedené jméno, takže se není čemu divit, že ani ve třetí generaci se název nezměnil. Design však prošel poměrně zásadní obměnou k lepšímu

Především je o hodně agresivnější, což dobře dokumentuje výrazná a dominantní maska chladiče, na kterou navazují hlavní světlomety. Nárazník je navíc vybaven diodami LED pro denní svícení. Zadní světla se při dobré míře fantazie podobají těm u menšího Aurisu nebo SUV RAV4. Rozhodně to však působí dobře a vyvažuje to agresivitu přední části. 

Mohlo by vás zajímat:  Brabus G63 AMG - černé nebezpečí!

V interiéru Toyota zapracovala na přenosu hluku, vibrací a také na kvalitě materiálů. Samotný design nese prvky dobře známé z SUV RAV4. Zajímavým doplňkem je odkládací prostor, který se táhne téměř po celé šířce palubní desky. 

Co do rozměrů, narostla nová generace o 6,85 cm do délky a 1,5 cm do šířky. Pokud to chcete v řeči kompletních čísel, na délku má Highlander 4854 mm, na šířku 1925 mm a na výšku 1730 mm. Rozvor zůstal nezměněn – 2789 mm. S takovou délkou je téměř jasné, že Highlander pobere více než 5 pasažérů. Toyota uvádí, že kapacita interiéru je až 8 cestujících!

Mohlo by vás zajímat:  Výjimečná čtyřkolka Engler F.F. Supersquad

O pohon se stará dvojice zážehových motorů – čtyřválec 2.7 VVT-i a šestiválec 3.5 VVT-i. Oba motory jsou spárovány s automatickou šestistupňovou převodovkou a pohonem předních nebo všech kol (pouze k šestiválci). Jako alternativu k benzínovým jednotkám nabízí Toyota také svou specialitu – hybridní pohonné ústrojí složené ze šestiválce 3.5 a elektromotoru. To je spojeno s bezestupňovou převodovkou CVT a pohonem všech čtyř kol. 

Zdroj: Toyota