Toyota představila v Detroitu koncept sportovního kupé

O návratu Toyoty Supra se v kuloárech hovoří už pěknou řádku let. Navíc sama Toyota všechny navnadila konceptem FT-HS z roku 2007, který velikostně i tvarově přesně pasoval do rovnice o nástupci kultovního kupé. Místo sériové podoby jsme se však letos dočkali (zase jen) dalšího, doufejme již posledního, předobrazu – kupé FT-1.

Sytě červený koncept byl navržen pod taktovkou designérského centra Cathy a stylisticky navazuje na již výše zmíněný koncept FT-HS, koncepční Lexus LF-LC z roku 2012 nebo na další sportovní Toyota minulosti – Celicu, MR-2 a 2000GT. Vývoj začal již před dvěma lety s cílem představit ho u příležitosti čtyřicátých narozenin studia Cathy.

Z jistých úhlů může FT-1 (Future Toyota 1) připomínat menší kupé GT86 na steroidech, mě osobně však ze všeho nejvíc připomíná monopost formule 1. Ať už se jedná o přední „nos“ nebo zadní brzdové světlo. Ostatně sama Toyota zmiňuje, že takový volant se královnou motorsportu skutečně inspiroval. Minimalistický dvoumístný interiér je zaměřen na dvě věci – řidiče a úsporu hmotnosti, když taková sedadla byla vyrobena z kompozitních materiálů. Zřejmě nejdůležitějším prvkem je barevný head-up displej, přenášející veškeré důležité informace řidiči tak, aby neztratil oční kontakt s vozovkou.

Technicky víme jen to, že FT-1 má pohon zadních kol a motor umístěný vpředu. Komu by se nechtělo čekat na nejistou sériovou výrobu konceptu, může se v něm povozit po těch nejslavnějších tratích světa. Toyota FT-1 se totiž stane součástí hry Gran Turismo 6, kam si jej budou moci zájemci již zítra stáhnout.

##toyota_ft1##

Zdroj: Toyota