Tři nové koncepty od Mitsubishi

Začátkem října vypustilo Mitsubishi první upoutávku toho, co uvidíme na jejím stánku v Tokiu. Dnes, tedy necelé tři týdny před zahájením výstavy, se automobilka se třemi diamanty rozhodla prozradit své trumfy. 

Autem s největší pravděpodobností sériové produkce je zřejmě velký crossover GC-PHEV, který by v průběhu několika let mohl nahradit letité Pajero. Jeho design se nese ve stylu posledních konceptů značky a i pod karosérii je to auto jdoucí s dobou. O pohon se totiž stará přeplňovaný zážehový šestiválec v kombinaci s elektromotorem, jehož baterie lze dobíjet i z běžné elektrické sítě. O přenos blíže nespecifikovaného výkonu na všechna se stará osmistupňová automatická převodovka.

Mohlo by vás zajímat:  Nová Octavia Combi RS bude sdílet základy s Golfem GTI

O něco menší je kompaktní crossover XR-PHEV, který nabízí podobně jako většina konkurentů pouze pohon všech kol. Pod kapotou se nachází plug-in hybridní pohonné ústrojí složené ze zážehové jedenáctistovky MIVEC, elektromotoru a baterií o vysoké kapacitě. Výhodou XR-PHEV jsou kompaktní rozměry spolu s nízkou hmotností, čímž je model dostatečně obratný pro provoz ve městě

Poslední koncept, Concept AR, odhaluje možnou budoucí podobu příští generace kompaktního MPV se třemi diamanty. Jak uvádí sama automobilka, Concept AR nabízí ovladatelnost SUV a prostor MPV. O pohon se stará stejné pohonné ústrojí jako v případě crossoveru XR-PHEV a podobně je ztvárněn také design karosérie. 

Mohlo by vás zajímat:  Volkswagen Beetle Cabrio odhalen

Všechny tři modely jsou vybaveny bezpečnostními technologiemi pod souhrnným označením e-Assist7 a poslední generací palubního informačního systému. Kromě nových konceptů zažije v Tokiu světovou premiéru i kei car eK Space

Zdroj: Mitsubishi