Tyhle způsoby očištění a odmrazení auta raději nezkoušejte. Následky nikdo zažít nechce

Zasněžené a omrzlé auto, to je důvod k nepříčetnosti. Řidiči, kteří nemají vlastní garáž, často hledají a vymýšlí způsoby, jak vše z vozu odstranit co nejjednodušeji, někdy i co nejrychleji. Všechny tyto metody se ale ukazují jako značně problémové. Proč?

Použití běžného koštěte

Na ometání sněhu bychom měli mít ve voze speciální smetáček. Určený právě a jenom na sníh. Někteří si ale chtějí vypomoci koštětem běžným – takovým, kterým před chvíli zametali dlážděný chodník před domem. Jakmile ho přiloží na karoserii a několikrát přejedou, mohou si být jistí, že kamínky v koštěti způsobí značné rýhy jak na laku, tak i skle.

Polévání horkou vodou

Teplá voda rozpustí sníh, ale i mráz. A čím je teplejší, tím rychleji to jde. To je samozřejmě pravda. Mnozí tak začnou přemýšlet, že by své auto místo škrábání a ometání začali polévat horkou vodou. A to není moc dobrý nápad. Jednak proto, že všude zateče a poté zde zmrzne. Hlavní riziko je ale v tom, že horká voda, která se dostane na ledové sklo, může způsobit jeho prasknutí.

Mohlo by vás zajímat:  Maskovaných policejních aut se není třeba bát. Poznat je zvládne každý
Zdroj obrázku: Freepik

Vyhřátí auta

Pokud nemáte elektromobil nebo vůz s nezávislým topením, nezkoušejte to. Samozřejmě vyhřátí auta je způsob, jak z oken odstranit námrazu – prostě se rozpustí. Ale u běžného spalovacího auta není moc dobré, když studený motor běží desítky minut na volnoběh. Jenom mu to uškodí, i z důvodu nedostatečného mazání. Lepší je auto klasicky očistit a až potom vyjet.

Rozmrazovací přípravky

Jsou efektivní, jednoduché na použití a některé i celkem levné. Pozor ale na to, co obsahují. Sice odstraní námrazu z oken, ale pokud se dostanou třeba na gumová těsnění nebo lak karoserie, mohou zde udělat velkou neplechu. Lepší je se těmto přípravkům raději vyhnout, pokud vyloženě nespěcháte a nejde vám o vteřiny.

Vyjetí bez čištění

Týká se hlavně zasněženého auta. Z čelního skla ho odstraní stěrače, zbytek vlivem rychlosti odlétá. To je pravda, ale také je to způsob, který odporuje zákonu. Když narazíte na hlídku, nedivte se pokutě.

Zdroj: https://www.desjardinsgeneralinsurance.com/blog/-/the-do-s-don-ts-of-car-defrosting