V Německu nevadí alkohol a rychlost, vzhled auta a hlučnost už ano

German 1539596 640

Kdo se chytá do Německa, ten má v plánu dodržovat tamní předpisy, jelikož pokuty u našich západních sousedů nejsou nijak nízké. Dostat takzvaný flastr v nemalé výši, a to ještě v eurech, rozhodně žádného turistu z České republiky nepotěší. Nutno však říci, že tato země jde v rámci pokut za přestupky z jednoho extrému do extrému. Jak to myslíme?

Alkohol ani rychlost nevadí

Začněme alkoholem za volantem. Pokud nejste řidič začátečník, nebo nejste profesionálním řidičem, tak můžete klidně jezdit pod vlivem. V Německu totiž neplatí nulová tolerance jako je tomu u nás a v řadě dalších zemí. V Německu je povolen limit 0,5 promile, což odpovídá zhruba dvěma pivům. Pokud pod tuto hodnotu řidič při kontrole nadýchá, je bez postihu.

Mohlo by vás zajímat:  Ostré verze aut jdou stále víc na odbyt. Málokdo je ale využije pro jejich původní určení
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Řidiči se však nemusí bát ani velké rychlosti. Samozřejmě roli hraje to, kdy a kde. Máme na mysli neomezenou rychlost na dálnici. Pokud není limit v určitém úseku nebo kvůli konkrétním podmínkám omezen, může řidič jet tak rychle, jak uzná za vhodné. A to bez rizika jakéhokoliv postihu a pokuty.

Vadí vzhled auta a jeho hlučnost

Co ale může v Německu vadit? Třeba to, jak vypadá vaše auto. Pokud vyrazíte do země s běžným sériově vyráběným vozem, problémy čekat nemusíte. Pokud jste však fanoušci tuningu, který může zahrnovat i výrazné a křiklavé barvy a další první, můžete v Německu narazit a tamní policie vás klidně může pokutovat. A dokonce nebudete prvním případem, jelikož řada podobných situací, kdy byli majitelé výrazných aut pokutováni, již nastala.

Mohlo by vás zajímat:  Investice do LED osvětlení slibuje dlouhou životnost, pozor ale na nárazy
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Dále může vadit i hluk vašeho auta. Pokud je velký, i toto může být důvod k tomu, aby se na vás hlídka zaměřila a vypsala vám bloček. Opět se jedná hlavně o opatření vedoucí proti tunerům a jejich laděným výfukům, které jsou slyšet na kilometry daleko. Na druhou stranu i díra ve výfuku vytvoří tolik nežádoucí zvuk, že můžete být trnem v oku místní policii.

Zdroj: Autorský text, UAMK, XS Carnight
David Hampl

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora