Ve Frankfurtu bude představen nový Volkswagen e-Up!

Car 3321013 960 720[1]

Na autosalonu ve Frankfurtu nad Mohanem se představí hned dvě elektrické verze automobilky Volkswagen. Tou první bude nový model e-Up!. Druhým elektrickým vozem bude Volkswagen ID. e-Up! je menším vozítkem, kdežto Volkswagen ID je hatchback, který se svou velikostí blíží Golfu. Tento nový vůz se má jmenovat Neo. Na podrobnosti si ale budeme muset počkat do podzimu na frankfurtský autosalon.

Na jaké elektrické vozy se můžeme těšit?

Na frankfurtském autosalonu by se měly představit tyto elektrické novinky:

  • nová verze VW e-Up! – verze mini
  • VW ID – verze hatchback
  • ID. Crozz – verze SUV.
Mohlo by vás zajímat:  Honda rozšiřuje nabídku skútrů pro držitele řidičáku A1 o nový model

Poslední z jmenovaných jsme již měli možnost vidět, avšak ve Frankfurtu se představí o něco jiná verze, která bude více představovat sériovou výrobu. Nová verze Volkswagenu e-Up! má mít především zvýšený dojezd. To je základní změnou oproti předchozí verzi.

Jaká je elektrická budoucnost Volkswagenu?

V budoucnu by automobilka chtěla elektrifikovat i další vozy. Na řadě je například VW Polo, které by se mělo prodávat za dostupnou cenu. Avšak problémem u dalších elektrických vozů je otázka akumulátorů. Akumulátory jsou nákladné, a tak je možné, že nových elektrických vozů značky VW se můžeme dočkat až v roce 2023. Skončit by pravděpodobně měla také verze elektrických vozů se spalovacími motory.

David Hampl

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora