Volkswagen Golf CC – Protivník Mercedesu CLA na prvních fotkách

Souboj mezi německými automobilkami je na ostří nože. Po představení modelu Mercedes-Benz CLA, který je považován za takové menší CLS, se automobilka Volkswagen rozhodla vypustit zcela nového soupeře. Jmenuje se Golf VII CC a na trhu by se měl objevit v příštím roce.

Mimochodem, automobilky Volkswagen a Mercedes-Benz spolu bojují již delší dobu. Jako příklad lze uvést uvedení luxusní limuzíny CLS, kdy po krátké době VW vyrukoval s modelem Passat CC. Už v průběhu letošního roku bychom proto měli spatřit studii nového Golfu CC, který bude vycházet z jeho poslední generace. Vůz dostane karoserii dynamicky tvářícího se sedanu, který bude představovat sportovnější variantu modelu Volkswagen Jetta, oblíbeného hlavně v USA.

Mohlo by vás zajímat:  Nové pseudoterénní Volvo jde proti zvyklostem

Pod kapotou Volkswagenu Golf VII CC se nejspíše objeví přeplňované benzinové motory 1.4 TSI s výkonem 90 kW a 2.0 TSI s výkonem 164 kW. Pro příznivce nafty bude k dispozici motor 2.0 TDI o výkonu 110 kW a s možností volby mezi manuální šestistupňovou, případně sedmistupňovou automatickou převodovkou DSG

Pokud půjde vše podle plánu, rozběhne se prodej nového Golfu CC v závěru roku 2014. O ceně se prozatím jen spekuluje. Neoficiální zdroje však uvádějí základní cenu od 565 000 Kč. 

Mohlo by vás zajímat:  Fiat ukáže v Ženevě Doblò Trekking

Fotografie: Worldcarfans