Volkswagen odhaluje ceny u modelu Tuareg

Jak je to dlouho od chvíle, co byla tato novinka představena? Jsou to zhruba dva týdny. Zatímco konkurenční automobilky stále ještě vstřebávají chválu, kterou jim přinesl autosalon v Pekingu, Volkswagen ukazuje, že mu jde hlavně o to, aby dostal své novinky mezi lidi. Řeč je o modelu Volkswagen Tuareg, který byl právě v Pekingu představený a se kterým souvisí i to, že automobilka aktuálně uvolnila ceník tohoto vozu. Za kolik bude dostupný?

Základ? Za cenu 1 742 900 Kč

Jdeme na cenu, která vás jistě zajímá nejvíce. A to za kolik lze pořídit základní verzi tohoto vozu. Ta startuje na částce 1 742 900 Kč. Není však důvod se obávat, že by to byla verze „žebrák“, jako je zvykem u různých lowcost automobilek. Volkswagen Tuareg má bát kvalitním vozem, a tomu odpovídá už jeho základní verze.

V ceně tak dostanete dobrou motorizaci v podobě turbodieselu o objemu tří litrů, s výkonem 210 kW. Samozřejmostí je osmistupňová automatická převodovka a pohon všech čtyř kol. Dále máte možnost vybrat si z desénového provedení vozu. A zvolit buď variantu Elegance, nebo Atmosphere. Jejich rozdíly jsou v použitých osmnáctipalcových kolech a v designu interiéru, kde je využito buď dřeva, nebo hliníku.

A jak je to s výbavou? Nechybí třeba adaptivní tempomat, parkovací senzory nejenom vzadu, ale také vepředu, elektrický zavazadelník, navigace, sedačky v kůži, nebo diodové světlomety. Je tedy vidět, že základní verze musí být pro většinu lidí plně dostačující.

Rozšíření s označením R-Line

Základ vozu je znám. Kdo chce zaujmout i po designové stránce, pro toho si Volkswagen připravil paket s názvem R-Line. Co přináší? Je to sportovnější vzhled vozu. Zde už je nutné počítat s tím, že za vůz bude nutné zaplatit více. Konkrétně 1 823 900 Kč. V ceně máte jak zmíněnou základní výbavu, tak třeba designové sportovněji laděné nárazníky, nebo hned o dva palce větší litá kola.

Mohlo by vás zajímat:  Autosalon Frankfurt je tu. Info o lístcích, otevírací době i příjezdových cestách

Příplatků je mnoho

Zveřejněný byl i ceník příplatkové výbavy. Tímto krokem Volkswagen ukazuje, že nechá výsledné sestavení vozu na zákazníkovi, a jeho potřebách. Pokud jde o nejdražší položky z příplatkové výbavy, tak je to určitě noční vidění za více než 48 tisíc korun, stejně jako to může být praktický head-up displej, nabízený za necelých 35 tisíc. Vůz lze ale vybavit i doslova futuristicky. A to tak, že si lze pořídit Innovision Cockpit s 15palcovou středovou obrazovkou, která je doplněna přístrojovým štítem, který má velikost 12 palců. Kolik na tuto vychytávku budete potřebovat? Je to 82 500 korun českých.

Pro milovníky pohodlí během jízdy nechybí třeba masážní a ventilované sedačky, které lze pořídit za částku lehce přesahující 33 tisíc. Nechybí ale ani možnost využití vzduchového pérování, které je však celkem nákladnou položkou, která přijde na 75 tisíc korun. Na necelých padesát potom vyjdou diodové Matrix světlomety, označované u automobilky jako IQ.Light.

Komu by stanulo jenom něco levnějšího, má možnost si vybrat třeba vyhřívané čelní sklo, které lze pořídit za necelých 14 000 Kč. I když nejde nutně o designovou, ani technologickou vychytávku, může se tato jedna z nejlevnějších věcí jevit jako nejlepší. Kdo bude auto parkovat před domem, tomu se jistě nebude chtít každý den škrabat velké čelní sklo, které Tuareg má.

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora