Zajistit autu nesmrtelnost není nemožné. Ani nejdokonalejší péče však nedokáže vyřešit počáteční chybu

Mechanic Hand Checking Fixing Broken Car Car Service Garage

Slyšeli jste už o tom, že některá auta jsou nesmrtelná? Pokud ano, ale nevíte, co si pod tím představit, nezoufejte. Takto se obvykle označují ta auta, která jsou třeba i pár desítek let stará, mají ohromný nájezd, a přitom stále jezdí. A to bez velkých servisních výdajů. Jak je toto možné a co pro to udělat? Postup není až tak složitý, jenom je důležité neudělat chybu v začátku.

Péče, která se vrátí

S autem je to stejné jako s kterýmkoliv jiným výrobkem. Pokud je o něj pečováno, jak se má, prodlouží se jeho životnost. Kdo o své auto dobře pečuje, může z něho udělat doslova nesmrtelný dopravní prostředek. Základem je péče o karoserii vozu, stejně jako o interiér, ale samozřejmě také o srdce každého auta – motor. Pravidelné výměny oleje, servisní prohlídky a rychlá řešení jakýchkoliv drobných problémů jsou cestou, jak auto prodloužit životnost.

Mohlo by vás zajímat:  Letní pneumatiky mohou zimním zdatně konkurovat, ale stále se přezouvat vyplatí
Zdroj obrázku: Freepik

Styl jízdy rozhoduje

Není to jenom péče. Je to také styl jízdy. Obecně platí, že všechny extrémy jsou špatné. S autem by se nemělo jezdit ani extrémně spořivě, v nízkých otáčkách, ani příliš agresivně s výrazným vytáčením motoru. Kdo při jízdě používá hlavu a nejde z extrému do extrému, tomu se jeho auto odvděčí. Jak v přítomnosti, kdy není třeba řešit žádné velké problémy, tak v budoucnosti, kdy auto bude stále jezdit tak jako před lety.

Jedna chyba a vše přijde vniveč

Jak je ale možné, že někteří o své auto pečují, co nejvíce to jde, přesto jejich vůz dříve nebo později vypoví službu? Důvod je prostý. Stačí udělat chybu v samotném začátku. Ne každé auto má dokonalou ochranu proti korozi, ne každé auto je konstrukčně jednoduché a ne každé auto má pod kapotou dobrý, kvalitní motor, co opravdu vydrží. Doba jde kupředu, auta se stávají spotřebním zbožím, a tak si musíme zvykat na to, že desítky let provozu a stovky tisíc najetých kilometrů už budou něco celkem nedosažitelného.

Zdroj: https://www.today.com/money/extend-life-your-vehicle-10-easy-steps-wbna34262327
Karel Michalec

O Karel Michalec

Kontakt na autora: karel.michalec@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora