Blondýna odhalila na podvozku auta netradiční piktogram. Zbytečnější prvek v autě patrně neexistuje

Blue Car Is Lifted Lift Repair Car Service Center

Každé auto má mnoho funkcí, které mnohdy ani nevyužijeme. Zkusíme je chvíli po tom, co si auto koupíme, a poté z důvodu, že nemají žádný praktický význam, na ně zapomeneme. Jistě na řadu z nich, když si u svého vozu projdete příručku, narazíte. A je jenom na vás, zda řadu z nich shledáte jako zajímavé, nebo zcela nepraktické až nepoužitelné.

Jsou ale vozy, které mohou být vybaveny naprostými zbytečnostmi, a mnohdy zůstává rozum stát nad tím, kdo danou věc vymyslel a kdo ji také schválil, aby byla součástí nových aut. Na jeden z prvků, které mohou hrdě aspirovat na jednu z největších automobilových hloupostí, upozornila známá blondýna na svém videokanálu. Jedná se o zajímavý piktogram, který má jednu jedinou a zcela nesmyslnou funkci.

Mohlo by vás zajímat:  Renault Arkana Intens E-TECH Hybrid 145: Dámská volenka po francouzsku

Palec nahoru, nebo dolů?

Symbol palce je poměrně známý. Už od dob soubojů gladiátorů, kdy vztyčený palec značil ponechání bojovníka naživu, zatímco jeho otočení směrem dolů dávalo jasný signál k jeho zabití. Od té doby se však tento jasný signál, který mnohdy používáme, proměnil v něco jiného. Palec nahoru znamená, že je vše v pořádku, zatímco nasměrovaný směrem dolů jasně ukazuje, že je něco špatně. A právě tento piktogram může být součástí podvozku vozu a člověk v tu chvíli začíná pochybovat, zda se designéři vozu nezbláznili.

Mohlo by vás zajímat:  Test Kia Rio 1.0 T-GDI MHEV: Tichá voda břehy mele

Nejsme na střeše?

Co má tedy piktogram palce signalizovat? Takovou hloupost, na kterou by s největší pravděpodobností nikdo sám nepřišel. Když je vůz klasicky na kolech, stačí se naklonit níže pod práh auta a daný piktogram ukazuje palec směrem nahoru. To značí, že je s vozem vše v naprostém pořádku.

@itsahmedshez

@supercarblondie help. Idk if I flipped #comedy #stitched #funny #banter #roast #cars #supercars #supercarblondie #fypシ #dubai

♬ original sound – ahmedshehazad

Pokud se ale s autem jeho řidič převrátí na střechu, a podívá se na daný piktogram, palec bude směrem dolů. To v moderní symbolice jasně znamená, že je něco špatně. Otázkou zůstává, zda je skutečně nutné dávat řidiči vědět, že je s autem na střeše, a nedokáže to poznat sám? Tady opravdu zůstává rozum stát.

Zdroj: Tiktok/@itsahmedshez
Karel Michalec

O Karel Michalec

Kontakt na autora: karel.michalec@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora