Hledáte nosič kol? Ne každý je kvalitní

Cyklistika je stále populárnější. Mnohým lidem už dávno nestačí jenom možnosti spojené s tím, že jezdí ve svém okolí. Mnoho z nich využívá jak cyklobusy, tak i vlakovou dopravu. Dále je tu samozřejmě i možnost vyrazit svým autem. V takovém případě je třeba jedna věc. A tou je nosič kol. Ne každý na našem trhu je ale kvalitní. Podívejte se s námi na to, které stojí za koupi a kterým je vhodné se raději vyhnout.

Daný přehled nepochází z našeho testování, ale pochází od jedná známé autority, kterou je německý Auto Bild. Ten se zaměřil na otestování modelů v různých cenových hladinách. A výsledky? Někde očekávané, jinde překvapující.

Pro Plus

Tento model láká hlavně na svou cenu, jelikož je možné ho pořídit už za částku okolo 1 000 korun českých. To může mnohé zájemce nalákat. Jak ale potvrdil Auto Bild, jedná se o šetření na opravdu nesprávném místě. Důvodem je to, že právě výše jmenovaný nosič kol nedostal v testu ani jednu hvězdu. Jeho problémem bylo jak to, že nepůsobil nijak kvalitně, ohýbal se, a v případě agresivnější jízdy může dokonce hrozit i to, že upadne. Kdo má rád své kolo a kdo ho chce také bez problému dovést do cíle své cesty, ten by měl raději sáhnout po jiném modelu. Skutečně nemá cenu riskovat, jelikož hrozí poškození jak nosiče, tak i vašich kol, stejně jako dost možná i poškození vašeho vozu.

Eufab Poker-F

I tento model je možné zařadit spíše do segmentu těch levnějších. Cena je okolo 8 000 Kč a tak se zde přece jenom očekává, že by mě s účel alespoň v základu split. My můžeme říci, že podle hodnocení se to určitě povedlo. Dostal 3,5 hvězdy z pěti, čímž ho lze zařadit do kategorie průměrných řešení. I zde se ale objevily drobné potíže s konstrukcí, která měla navíc ještě jedno negativum. A tím je vyšší hmotnost, která činí 18 kilogramů. Kdo nevozí své kolo každý den a kdo s ním nepojede nijak dlouhé ani náročné trasy, tomu lze tento levný nosič kol určitě doporučit.

Mohlo by vás zajímat:  Evropské prodeje – jaké značky dominují v kterých zemích? 2. část

Atera Strada Vario

Tento nosič kol už nepatří mezi ty úplně nejlevnější modely. Jeho cena se pohybuje okolo 13 000 Kč, což je suma, kde už si mnoho lidí přece jenom rozmyslí, zda si koupí nosič svůj, nebo si ho jenom někde půjčí. V testování dostal tento model 4 hvězdičky z 5, což je výsledek rozhodně velmi dobrý. Vše se  této varianty dá značit za spolehlivé a také plně funkční. Problémem však může být jenom to, že se jedná o variantu celkem těžkou. Dále je dobré dodat, že vzhledem k ceně by se dost možný dalo očekávat i více. Kdo však hledá standard a spolehlivost, ten by neměl být zklamaný.

I-Racks Ufo 2+

Z hlediska ceny už se mluví o variantě, která rozhodně není cenově nejdostupnější. A to proto, že kdo si chce tento nosič kol pořídit, ten musí ze své peněženky vytáhnout částku okolo 16 000 Kč. Poklud však jezdí pravidelně a zároveň hledá kvalitu, rozhodně se není třeba obávat zklamání. Potvrzuje to hodnocení, které činí celkem 4,5 hvězdičky. Mezi jasné klady patří velmi nízká váha, která činí jenom 12 kilogramů. To znamená hlavně snadnou a bezproblémovou manipulaci. Trochu jiný a možná rizikovější je zde spojkový mechanismus. Pokud však mluvíme o výsledcích testu nebyl ani s ním žádný problém. Kdo hledá kvalitu na pravidelné používání, bude spokojen.

Westfalia Bikelander

Zajímavé řešení, které pokud něčím zaručeně ohromí, tak se jedná o takzvaný poměr cena – výkon. Stejně jako v předchozím případě, i v tomto mluvíme o tom, že tato varianta byla ohodnocena tím, že dostala 4,5 hvězdy. Má však přece jenom jednu výhodu. A to tu, že je podstatně levnější. Model s označením Westfalia Bikelander je totiž za cenu pod 13 000 korun, což mu jasně nahrává do karet. Jediným problémem, který může mít, je systém sklápění a také horší uchycení kol. Jinak nadchne lehkou a kvalitní konstrukcí. Kdo preferuje spíše rekreační ježdění, kdy chce čas od času vyrazit na nějaké vzdálenější místo, je tento nosič ideální.

Mohlo by vás zajímat:  Umíte správně vybrat pneumatiky?

Thule Easyfold XT

Tato značka dnes patří v oblasti přepravy sportovní výbavy mezi jasnou špičku na světovém trhu. A dokazuje to i fakt, že ji Auto Bild umístil na druhé místo. Pokud mluvíme o ceně tohoto modelu, je nutné počítat s tím, že je třeba připravit si částku kolem 13 500 Kč. Za tu cenu však lze získat jeden z nejlepších nosičů kol na našem trhu. Kladem jsou rozhodně inovace spojené s celkovou jednoduchostí, které do přepravy přináší. Opomenout nelze ani celkovou kvalitu, která je s transportem kol přímo spojena. Celkové hodnocení je 4,5 hvězdičky. Hlavní výtky totiž byly spojeny s tím, že jde sice o nosič dobrý, ale je přece jenom celkem těžký, jelikož jeho váha je 18 kilogramů, což je poměrně dost.

Uebler i21

Varianta poslední a vlastně také nejlepší je tady. Pokud jde o cenu, tak musíme jasně říci, že ta kvalitě stoprocentně odpovídá. Kdo chce tento nosič kol, ten si musí připravit částku 15 500 korun českých. K ní se ale váže jistota toho, že dostane produkt, kterému dal Auto Bild plný počet hvězd. Tedy 5 z pěti. Co patří mezi přednosti? Určitě nelze zapomínat třeba na to, že hmotnost je jenom 13 kilogramů. Dále zaujme také celková robustnost a s tím spojená kvalita. Opomenout nelze třeba ani snadné naložení kol, nebo i plus spojené s tím, že je možné tento nosič kol i sklopit. Kdo tedy hledá za cenu okolo 15 tisíc jenom to nejlepší, ten si může být jistý, že tento ho nezklame. Je tedy ideální volbou pro toho, kdo jezdí se svým kolem pravidelně na delší cesty a chce mít jistotu, že bezpečně dojede do cíle a bezpečně převeze i svá kola.

Komentáře