I po pralinkách lze nadýchat. Alkohol byl naměřen ve všech případech

Všichni jistě známe známou výmluvu o tom, že důvodem alkoholu v dechu byla nadměrná konzumace pralinek. Je tato výmluva reálná a může se něco takového stát? Není nic jednoduššího než to ověřit. K tomuto testu se rozhodli polští novináři, kteří koupili několik cukrovinek a následně použili dva alkohol testery. A to ALP-1 a AL 9000 LITE od značky Promiler. Výsledky jejich testů jsou celkem zarážející. Po bonbonech s alkoholem lze nadýchat.

Bonbony E. Wedel

Jedná se o bonbony od firmy E. Wedel, které jsou označené jako třeště s alkoholem. Podle obalu má jít o třešně naložené v 23procentním lihu. Po snězení dvou bonbonů si vzal figurant alkohol tester, který ukázal hodnotu 0,66 promile. Následný tes byl provedený 5 minut po konzumaci a dle očekává již figurant nadýchal čistou nulu.

Bonbony Mieszko

Jedná se o likérové bonbony s příchutí whisky, které mají podle obalu obsahovat 3,6 % etylalkoholu a 0,3 % whisky. Opět došlo na konzumaci dvou bonbonů a následné dýchnutí. Tady dokonce došlo k tomu, že alkohol tester ukázal hodnotu 1,77 promile v dechu.

Velkou zajímavost přinesl i následný test, který se konal stejně jako v předchozím případě po zhruba pěti minutách. Očekávaná nula se však neobjevila, jelikož i po této době nadýchal figurant hodnotu 0,1 promile alkoholu.

Bonbony Chocolade Place

Jako třetí byly využity bonbony od značky Chocolade Place, kde jde o typické rumové pralinky, které mají obsahovat 6,5 procent etylalkoholu. Po tom, co byly zkonzumovány dvě rychle za sebou došlo na dýchnutí. Alkohol tester ukázal hodnotu 1,61 promile v dechu. Opět došlo k pětiminutovou pauzu a po následujícím testu figurant stále neměl nulu, ale nadýchal hodnotu 0,11 promile.

Dá se na bonbony vymluvit?

Mnohým z vás jistě svitla naděje na to, že se u policejní kontroly můžete na bonbony vymluvit. Pamatujte však, že hranice tohoto testu byla 5 minut. Reálně byste tak museli bonbony sníst v podstatě v době, kdy vám policista podává alkohol tester. Pokud byste je snědli chvíli před tím, než vás zastaví, může být reálné že přece jenom „něco“ nadýcháte.

Mohlo by vás zajímat:  Gigantický falus ochromil Nürburgring

Při opakovaném testu už byste měli nadýchat nulu. A pokud by tomu tak nebylo, zkušený policista celkem s jistotou pozná, že případný pád hodnot jako u testu, tedy z 1,77 promile na 0,1 rozhodně nemůže znamenat to, že jste před jízdou pili.

Komentáře