Jak nejlépe zjistit, kdy vám končí technická? Rady i pro zapomnětlivé řidiče

Technická kontrola vozidla je něco, co není radno podceňovat. Pokud vaše auto takzvaně nemá technickou, je to velký problém, na který můžete při policejní kontrole doplatit. A to tak, že vám bude přikázáno vozidlo odstavit a nepokračovat v jízdě. Jak se tomuto problému vyhnout? Jezdit na STK včas. Jak poznat, kdy technická končí? Poradíme vám!

Velký technický průkaz

Velmi často vám leží někde na dně šuplíku a vytahujete ho vždy jednou za dva roky, právě ve chvíli, kdy na onu technickou musíte. Když ho vyndáte a otevřete, najdete ze zápis o poslední technické kontrole a také datum. Konkrétně tedy datum toho, kdy byla technická provedena a také datum, do kdy platí. Tento den nejpozději musíte na STK zamířit.

Známka na registrační značce

Informaci o platnosti technické kontroly najdete také na vašem voze. Stačí jít k jeho zadní části a podívat se na registrační značku. Zde najdete nalepenou známku, kde je vyznačený měsíc a rok platnosti vaší technické prohlídky. Víte tedy orientačně, kdy končí. Pokud chcete přesné datum, je třeba vzít do ruky technický průkaz. Nebo můžete na STK přijet o měsíc dřív a nic neřešit.

Informační nálepka

Mnoho stanic technické kontroly dává takzvané informační nálepky. Ty umístí třeba do rohu čelního skla, na boční okno, nebo jinam. Jedná se o doplňující prvek, na kterém máte vyznačeno, jaký měsíc a jaký rok vám technická končí. Dané datum tak máte v podstatě stále na očích a případné riziko zmeškání se snižuje. Opět ale platí, že termín zjistíte jenom s přesností na měsíce.

Informační mail či SMS

Mnoho stanic technické kontroly dnes nabízí různé doplňkové služby v podobě informačního servisu. Co to znamená? Že stačí pouze zadat své telefonní číslo nebo email a oni se již postarají o to, že vám ve zvolený termín zašlou informaci o tom, že vám technická končí a je třeba navštívit STK. Ideální pro toho, kdo nechce nic řešit. Pozor však na doručitelnost SMS a mailů, jelikož ani jedno nemusí být stoprocentní.

Mohlo by vás zajímat:  Nový trailer k očekávanému filmu Need for Speed

Datová schránka

Pokud máte datovou schránku, máte možnost využít služeb, které nabízí registr vozidel. Ten posílá informační datovou zprávu vždy 60 dní před koncem platnosti technické kontroly. Nutno ale říci, že pro většinu lidí je 60 dní dopředu až moc a během následujících dvou měsíců na svou povinnost navštívit STK opět zapomenout. Také nelze opomenout, že jenom málokterá fyzická osoba datovku používá. Mají ji hlavně firmy a podnikatelé.

Komentáře