Jaké barvy vozů potkáte na silnicích nejčastěji? Klasika vede

Už jste někdy přemýšleli, v jaké barvě byste si koupili nové auto? Možná vám může pomoci statistika za rok 2018. Nejvíce prodaných aut v roce 2018 mělo bílou barvu. Firma BASF, která v Evropě dodává laky na auta, si nechala vypracovat statistiku, z té je patrné, že se nejvíce prodávají tzv. achromatické barvy, tedy bílá, černá, šedá nebo stříbrná. Podíl těchto barev je 80 %. Z toho můžeme usuzovat, že každé čtvrté auto, má achromatickou barvu, tedy bílou, šedou, stříbrnou nebo černou.

Modrá je také dobrá

Co se týče chromatických barev, vede jasně modrá a červená. Modrá také patří v celkovém žebříčku na čtvrté místo a je velmi oblíbená také v zámoří. V modré je možnost vybrat ze 140 odstínů, výběr tedy není vůbec jednoduchý. Pokud bychom měli porovnat oblíbenost jednotlivých achromatických barev, vede na celé čáře bílá, poté šedá a nakonec černá. Šedá barva má přes 110 odstínů.

Lak ano, ale za příplatek

Velmi oblíbené jsou také metalické a perleťové laky. Za tuto službu si ale musíme připlatit, proto jsou tyto laky vidět spíše na vozidlech vyšších tříd. Zajímavostí je, že majitelé SUV, si také oblíbili červenou nebo netradiční hnědou barvu.

Nejčastější barvou vozů Škoda je šedá. Není také překvapením, že u značky Ferrari se objevuje barva červená z 50% a u Porsche zase dominuje barva černá. Jakou barvu si vyberete vy?

Komentáře
Mohlo by vás zajímat:  Jak na správné povinné ručení? 3 + 1 rada pro každého motoristu