Koupit na konci roku ojetý automobil je větší riziko, než se může zdát. Důvody proč počkat do ledna jsou překvapivě logické

Pokud nám doslouží stávající automobil, musíme koupit jiný v podstatě co nejdříve. V danou chvíli nejde moc přemýšlet o tom, zda je pro to vhodná doba a zda koupí neuděláme chybu. Jinak je to ale v případě, kdy nad koupí ojetiny přemýšlíme delší dobu. Když na ni nespěcháme, je dobré zvážit i to, kdy auto koupíme.

Podzim není ideální

Obecně se dá říct, že kupovat ojetinu na podzim není úplně ideální volbou. Důvody jsou celkem jednoduché. Stačí se podívat z okna ven a je jasné, že silný vítr, déšť nebo teploty kolem nuly nejsou podmínkami, ve kterých bychom chtěli být. Navíc ještě s nutností chodit okolo vozu a prohlížet si, jak vypadá. Je jasné, že taková koupě by byla příliš unáhlená a nikdy bychom auto nezkontrolovali tak, jako například za dokonalého slunečného počasí.

Zdroj obrázku: Freepik

Blíží se další rok

Kupovat auto na konci roku může být také značně nevýhodné. Za pár měsíců nastane rok 2022 a to znamenám, že všechny vozy budou zcela automaticky o rok starší. Takto je na ně obecně pohlíženo. Za těch pár měsíců se s vozem nic závažného rozhodně nestane, jen bude papírově o rok starší. A na to se rozhodně vyplatí počkat. Kupující právě zvýšeným stářím může jednoduše argumentovat při vyjednávání o ceně. A tak vůz koupený pouze o pár měsíců později může být levnější v porovnání s podzimním nákupem.

Problémy s přepisem

Zákon jasně stanoví, do jaké lhůty je třeba přepsat automobil. S tím pochopitelně souvisí i další úkony, jako je návštěva STK kvůli evidenční kontrole, nebo sjednání povinného ručení. Sváteční dny, ale i dovolené ve firmách či na úřadech mohou toto všechno výrazně komplikovat. A dojde k tomu, že se přepis ve stanoveném termínu nemusí uskutečnit, což pochopitelně může vést k dalším komplikacím. V lednu a v dalších měsících podobné problémy nejsou, a tak se může i z tohoto pohledu vyplatit nějakou dobu počkat.

Zdroj: https://extendedautowarranty.com/news/why-fall-winter-best-time-buy-car/