Legendy přivezou do Prahy opět unikátní automobilové skvosty. Tyhle si nesmíte nechat ujít

Hyundai Wrc Powers Into New Hybrid Era I20 N Rally1 2022 3 4 Back

Poslední květnový víkend by měl do Prahy zamířit každý milovník aut. Proč? Po covidové pauze se opět koná motoristická slavnost s názvem Legendy. Termín i místo jsou jasně dané. Pro připomenutí – 28.-29. KVĚTNA 2022 Výstaviště Praha – Holešovice. A hlavní téma výstavy? Italská vášeň. To znamená přehlídku vozů Alfa Romeo, Fiat, Maserati, Ferrari, Lamborghini, ale i mnohých dalších. My se společně podíváme na to, co rozhodně nevynechat.

Maserati MC 12

Vůz je konstrukčně stejný s modelem Ferrari Enzo, ovšem mnohem unikátnější. Celkem bylo vyrobeno pouze 50 kusů a jeden z nich bude k vidění právě na Legendách.

Mohlo by vás zajímat:  Je tu nový král rychlosti. Bugatti Chiron Sport atakoval 490,5 km/h

Mercedes-Benz SL

Sice úplně nezapadá do tématu italské vášně, ale rozhodně bude patřit mezi hlavní letošní lákadla. Tento stylový legendární kabriolet Mercedes-Benz SL však nebude jediný vůz od Mercedesu, který lze obdivovat. Na Legendách se představí i aktuální novinky.

Hyundai i20 N Rally1

Kdo sleduje pravidelně rallye, tomu rozhodně není nutné vůz Hyundai i20 N Rally1 představovat. I tento speciál WRC se představí na letošních legendách. A nebude to jediný model, který sportovní divize korejské značky ukáže. K vidění bude také Hyundai i30N TCR, nebo další sportovní modely Hyundai N.

Mohlo by vás zajímat:  Volkswagen Beetle 1302 S Rally - Splněný sen

Pagani Huayra

Tento supersport si musí získat každého. Jak svým designem a řadou unikátních detailů, tak svou konstrukcí a samozřejmě také výkony. Motor o objemu 5980 cm3 s výkone 730 koní je lákadlem sám za sebe.

Je to vše? Rozhodně ne

Výše zmíněná čtveřice vozů rozhodně patří mezi naše tipy, které si nenechat ujít. Ale to není vše, co byste měli na letošních Legendách vidět. Nezapomínejte také na Lamborghini. Přední prodejci této značky přivezou na výstavu exponáty od historických modelů, až po současná auta z privátních sbírek.

Mohlo by vás zajímat:  Porsche Panamera S Hellboy od Eda

Značka Shell zase přiveze monopost Ferrari Formule 1, Alfa Romeo představí novinky i legendární stroje, u Fiatu nebude chybět ikonický Fiat 500 a v Pavilonu Rychlosti bude na milovníky vozů z USA čekat bohatá přehlídka modelů, ve které nebudou chybět 4 originální vozy Shelby a filmová replika Ford Mustang ELEANOR.

A jak vypadaly poslední Legendy, v roce 2019, než je přerušila covidová nucená pauza? Nahlédněte do naší galerie.

David Hampl

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora