Listopad je ten pravý čas na pořádné off-road dobrodružství

Off Road Jeep Car Bad Gravel Road Rally Racing Suv Off Road Evening

Přijde vám, že říjen nebo listopad jsou z hlediska motorismu nudné měsíce? Pak jste na omylu. Sychravé podzimní počasí, kdy navíc často prší, sice nedělá radost motorkářům, jezdcům na čtyřkolkám ani fanouškům rychlé jízdy závodními supersporty, ale i tyhle podmínky mají své kouzlo. Právě podzim je totiž ideální příležitost na pořádné off-road dobrodružství, při kterém se budete brodit bahnem a užijete si i jiné adrenalinové zážitky. Jen je tedy pochopitelně potřeba mít to správné auto, rodinná Octavia by totiž po podobné projížďce byla na odpis. Nebo spíš už během ní.

Mohlo by vás zajímat:  Parkování na sídlištích je stále komplikovanější

Projížďka v terénu

Asi nejatraktivnější je pro většinu běžných smrtelníků projížďka náročným terénem ve skutečných podmínkách, tedy nikoli na nějakém uměle zkonstruovaném okruhu. V takovém případě je nejlepší půjčit si terénní auto na víkend a vydat se s ním někam na horské okresky. Jen pozor na chráněné krajinné oblasti a národní parky, do těch je z pochopitelných důvodů vjezd zakázán.

Blue Car Hill Covered Grass Sunlight Cloudy Sky
Zdroj obrázku: Freepik

Projížďka na tankodromu

Kondenzovanější zážitek si můžete užít na nějakém tankodromu, což není zcela výjimečně lidové označení naší páteřní dálnice. Tankodromy vám umožní na relativně malé ploše vyzkoušet si všechno, co k jízdě náročným terénem patří – brodění stojatou či tekoucí vodou, průjezd hlubokým bahnem, prudká klesání i stoupání na nezpevněných cestách či různé druhy překážek.

Mohlo by vás zajímat:  Cesta autem na houby může vyjít pěkně draho. V tomto je policie nekompromisní

Projížďka armádním vozidlem

Pokud jste nebyli na vojně nebo jste fanda vojenské techniky, můžete si vyzkoušet projížďku armádním vozidlem na tankodromu. K dispozici jsou dnes bojové tanky i obrněná transportní vozidla, ale projet se můžete také v ikonickém americkém terénním speciálu Humvee, případně jeho civilní variantě Hummer. Nutno dodat, že pokud si chcete opravu užít rychlou jízdu náročným terénem, tank nebo obrněný transportér pro vás nebudou to pravé ořechové.

Zdroj: https://radnut.com/tips-for-planning-an-off-roading-trip-in-the-fall/
Karel Michalec

O Karel Michalec

Kontakt na autora: karel.michalec@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora