Místo malých modelů Volkswagen sbírá skutečná auta, ale úřady mu s nimi zakazují jezdit

Auto 5145863 1920

Pokud bychom se vás zeptali na to, který model německé automobilky Volkswagen byste chtěli sbírat, pravděpodobně byste zmínili ikonu ze všech největší, legendární Volkswagen Typ 1, kterému se říká Brouk. Těchto miniautíček bylo po celém světě vyrobeno více než 21,5 milionu a ve výrobě se udržely dlouhých 65 let. Za tu dobu se dostaly do filmů, knih, hudebních skladeb i na umělecká díla. Takový úspěch už pravděpodobně nikdy žádné auto mát nebude.

Mohlo by vás zajímat:  Tachometr ukazoval překročení. Policie přesto naměřila dovolenou rychlost

Angličan na druhé straně Atlantiku

Přesto narazíte ve Spojených státech na vášnivého sběratele, který sice propadl malým autům z dílny Volkswagenu, ale nejde o Brouky. Steve Smith, Angličan žijící na druhé straně Atlantiku, se totiž stal obdivovatelem Golfů. Ty měly legendární Brouky alespoň částečně zastoupit. Na trhu se jim poměrně daří, i díky svižným GT modelům se silnějšími motory, které si kupují hlavně mladší řidiči, ale pokud jde o popularitu, svému generačními předchůdci nesahají Golfy ani po blatníky.

Mohlo by vás zajímat:  Loga automobilek pomohou identifikovat každý vůz. Málokdo ale ví, co vlastně symbolizují
Zdroj obrázku: Pixabay.com

S volantem vlevo i vpravo

Steve Smith si spolu s bratrem pořídil první Golfy už na konci osmdesátých let, když ještě žili v rodné Velké Británii. A rozhodně svůj koníček nebrali na lehkou váhu, aut si totiž pořídili hned šestici. Všechny mají ve své sbírce dodnes, jezdit s nimi však bohužel nemohou. Ne že by více než třicet let stará auta byla nepojízdná, háček je jinde. Protože základ Smithovy sbírky pochází z Británie, mají tahle auta volant na druhé straně. Ve Spojených státech tak nesmí na silnici.

Mohlo by vás zajímat:  V Německu se stále prodávají desítky nových modelů Lada Niva s normou Euro 6

Smith má ovšem i auta, se kterými jezdit může. Po přestěhování do Severní Ameriky svou sbírku notně rozšířil, aktuálně vlastní 17 Volkswagenů Golf různých konfigurací a z různých období. A je mezi nimi dokonce i atypický Golf kabriolet. Ve svých garážích má dnes Smith například tyto modely:

  • Golf MK2
  • Golf Rallye VR6
  • Golf Cabrio MK3
  • Golf GTI MK3
Zdroj: Autorský text
Karel Michalec

O Karel Michalec

Kontakt na autora: karel.michalec@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora