Mnoho řidičů doslova nesnáší motorkáře. Jejich jízda může leckoho skutečně snadno vytočit

Jasno, teplot a minimum přeháněk. To je počasí doslova jako stvořené pro jízdu v jedné stopě. Motorkáři to na tuzemských silnicích ale nemají příliš jednoduché. Jsou nejenom poměrně ohroženi v případě nehody, ale mnohým řidičům jsou doslova trnem v oku. Proč? jelikož styl jízdy některých z nich může opravdu mnohé řidiče vytočit. Co patří mezi hlavní nešvary?

Jakmile je hezké počasí, je na silnicích mnoho motorkářů. Milovníků jedné stopy je stále více a řada z nich je trnem v oku řidičů. Na co si lidé v autech stěžují nejvíce a co jim na motorkářích nejvíce vadí? Zmapovali jsme hlavní výtky a nadávky. Řada z nich dává smysl a je zcela logická.

Projíždění kolonou

Když se na vozovce utvoří kolony, nastane poměrně známá věc. Pokud ke koloně dojede motorkář, nečeká ukázněně za ostatními auty. Začne se mezi nimi proplétat, aby danou kolonou co nejdříve projel. Nejenom, že řidičům vadí, že oni musí stát, zatímco motorkář může jet. Vadí jim často i nebezpečnost daného počínání, které může končit škrábanci, ulomenými zrcátky, nebo někdy i klasickou nehodou.

Rychlá jízda

Ti, kteří sedlají silniční a výkonný stroj, si mnohdy neodpustí zkusit z něho dostat takzvaně, co to jde. V tu chvíli je však takový motorkář velmi nebezpečnou součástí silničního provozu a není divu, že je trnem v oku mnohých automobilistů. Přehlédnout velmi rychle jedoucího motorkáře, třeba při předjížděcím manévru, nebo při dávání přednosti, není nic nemožného. A kolize s fatálními následky je na světě.

Zdroj obrázku: Pixabay

Hluk

Na silnicích mimo obec, nebo na dálnicích, to není nic až tak hrozného. Horší jsou průjezdy motorkářů obcemi, nebo jejich jízdy přímo ve městě. Jejich stroje jsou mnohdy velmi hlučné, což často vadí nejenom ostatním řidičům, ale samozřejmě to vadí i všem obyvatelům měst, nebo těm, kteří vyrazili jenom tak na klidnou procházku.

Lepení na zadek

Další velmi častý nešvar, který je na našich silnicích k vidění. Pokud řidiče v autě dojede motorkář, a nemůže ho předjet, doslova se mu nalepí na zadek, k levé části vozu, aby byl hned připraven vyrazit. Nedodržování bezpečné vzdálenosti je přitom častým důvodem mnoha nehod a řidič v autě se doslova hrozí toho, aby nemusel nečekaně brzdit, což by pochopitelně znamenalo, že daný motorkář by narazil do jeho vozu.

Vyjížďky

Další z problémů, který se váže k motorkářům, jsou vyjížďky většího počtu z nich. Mnohdy jedou vedle sebe a tak zablokují celý jízdní pruh, a je jich tolik, že tvoří souvislou šňůru dlouhou desítky i stovky metru. Bezpečné předjetí takto velké skupiny je často nemožné a mohou vznikat velmi rizikové situace.

Zdroj: https://drivetribe.com/p/6-things-motorcyclists-do-to-annoy-eqy7LGi3QHe1OdsAv_MPIQ