Na vlhkost autě platí větrání, klimatizace, nebo brambora a holicí gel

Sednete do auta, nastartujete a vlhkost v autě způsobí, že nic nevidíte. A tak musíte čekat, nebo se pustit do otírání skla. Jak tomuto zabránit? Není nic jednoduššího než myslet na prevenci. Podívejme se na několik tipů, jak se vlhkosti v autě efektivně zbavit.

Větrejte

Stejně jako se zbavujete vlhkosti u vás doma, byste se jí měli zbavovat u sebe v autě. Důležité je pravidelné větrání. Doporučováno je v autě více zatopit a poté naráz otevřít všechna okna a vzduch během pár desítek vteřin vyměnit.

Používejte klimatizaci

Klimatizace v zimě? Samozřejmě že ano. Jejím unikátem je to, že dokáže vzduch velmi efektivně vysoušet. Používejte ji, když chcete okénka odmlžit, i při běžné jízdě. Bude interiér vozu vysoušet a zamlžená okna budou minulostí.

Eliminujte vlhkost

Stačí do vozu nasednout v mokrých botách, vlhkost se dostane do koberečků a je tu problém. Proto je důležité výskyt vlhkosti co nejvíce eliminovat. Látkové koberečky vyměňte za gumové, ze kterých vodu snadno vylijete. A před nasednutím do vozu si také nezapomeňte očistit obuv.

Vyzkoušejte produktu na odmlžení

Jedná se o různé spreje, které mají zamlžování skel účinně bránit. Dále se může jednat o různé sáčky se specifickou náplní, která dokáže pohlcovat vlhkost, a tak interiér vašeho auta účinně a efektivně vysoušet.

Zkuste také babské rady

Pokud chcete eliminovat vlhkost jako takovou, mluví se o zmuchlaných novinách nebo sáčku rýže. Obojí by mělo vlhkost dostatečně nasát. Pokud chcete zabránit zamlžování oken, mluví se o možnosti potřít ho obyčejnou rozkrojenou bramborou, nebo gelem na holení.

Uklízejte

Nezapomeňte také na úklid vozu. Vše, co v něm necháváte může být vlhké a přispívat k mlžení oken. Pokud to jsou i staré potraviny, tak se mohou začít i kazit, a to taktéž zvyšuje množství vlhkosti. Nehledě na plísně, bakterie a zápach.

Komentáře
Mohlo by vás zajímat:  Jsou potraviny, po kterých nadýcháte. O jaké konkrétně se jedná?