Někteří vylepšují své vozy vychytávkami, které jsou v důsledku jen vyhazováním peněz

Ne každý vnímá auto pouze jako obyčejný dopravní prostředek, který ho v případě potřeby rychle, pohodlně a kdykoliv přepraví z jednoho místa na druhé. Mnozí vnímají svá auta jako něco víc. A proto neváhají utrácet peníze za různá vylepšení. Řada z nich však málokdy funguje a v mnoha případech jde o vyhazování peněz. Za co se často utrácí?

Přístroje na úsporu paliva

Jedná se například o drobné vrtulky nebo o různé magnety. Ty se snadno instalují v rámci palivového systému a podle výrobců a prodejců mají za úkol jediné. Zajistit, aby měl vůz při stejném stylu jízdy nižší spotřebu paliva. Reálně však k ničemu takovému nedojde, a tak místo úspory na palivu dojde jenom k vyhození peněz za tuto nepotřebnou hračku.

Spojlery a další doplňky

Řada lidí doplňuje svá auta různými spojlery a dalšími věcmi. Pokud je to z důvodu estetiky, dá se to ještě pochopit. Mnozí si však myslí, že jim tyto univerzální koupené doplňky pomohou k lepší aerodynamice. Například k tomu, že kolem auta bude vzduch obtékat optimálněji nebo že budou mít při jízdě lepší přítlak. Realita je však taková, že většina daných dílů je určena jenom pro potěchu oka. A některé ani k tomu ne.

Zdroj obrázku: Pixabay

Aditiva do paliva

Mohou být v tekutém stavu, stejně jako mohou být v podobě různých tablet, které se hodí do nádrže. Jejich výrobci mnohdy slibují výrazně nižší spotřebu, lepší chod motoru, ale především i podstatně vyšší výkon. Je otázkou, na kolik jsou jednotlivé změny pozorovatelné. Realita však bývá taková, že k očekávanému většinou nedojde a litr paliva tak stojí zbytečně o poznání více.

Zatmavovací folie

Je pravdou, že na oknech mohou mít svůj praktický význam jak v souvislosti s teplem ve voze, tak v souvislosti s oslňováním slunečními paprsky. Mnoho lidí si však zatmavovací folie kupuje hlavně pro zlepšení vzhledu svého auta. A nehledí ani na homologace, ani na vyhlášky. Přitom je jasně dáno, kolik světla musí jednotlivými skly pronikat. Chybný výběr je tak spojený s tím, že draze koupenou a instalovanou folii je třeba sundat.

Zdroj: https://driving.ca/auto-news/news/please-dont-ever-put-these-10-accessories-on-your-car